OLANZAPIN ACTAVIS tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej

  • OLANZAPIN ACTAVIS jest preparatem oddziałującym na ośrodkowy układ nerwowy o działaniu przeciwpsychotycznym i przeciwmaniakalnym. Preparat ma szerokie zastosowanie w łagodzeniu różnego rodzaju stanów maniakalnych odbiegających od rzeczywistości.
  • OLANZAPIN ACTAVIS tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej
Producent: Actavis
Skład: olanzapina
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
olanzapina (olanzapinum)

Wskazania:
- leczenie schizofrenii,
- leczenie średnio nasilonych i ciężkich epizodów manii.

Działanie:
Preparat o działaniu przeciwpsychotycznym, przeciwmaniakalnym oraz stabilizującym nastrój. Olanzapina wykazuje podobieństwo do wielu receptorów: cholinergicznych receptorów muskarynowych (M1-M5), alfa1-adrenergicznych, histaminowych receptorów H1, serotoninowych (5HT2A/2C, 5HT3, 5HT6) oraz dopaminowych (D1, D2, D3, D4, D5). W odróżnieniu od innych leków przeciwpsychotycznych, olanzapina zwiększa odpowiedź w teście "anksjolitycznym". Osłabia warunkowy odruch unikania, będący testem aktywności przeciwpsychotycznej, w dawkach mniejszych niż wymagane do wywołania katalepsji, zjawiska wskazującego na występowanie związanych z aktywnością motoryczną działań niepożądanych. Odznacza się większym podobieństwem do receptora 5-HT2 niż do receptora D2. Olanzapina wybiórczo redukuje pobudzającą czynność neuronów dopaminergicznych układu mezolimbicznego (A10), mając równocześnie nieznaczny wpływ na drogi w prążkowiu (A9) zaangażowane w czynności motoryczne.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na olanzapinę lub inne składniki preparatu
- pacjenci ze stwierdzonym ryzykiem wystąpienia jaskry z wąskim kątem przesączania

Dawkowanie Olanzapin Actavis:
Doustnie. W zależności od choroby i potrzeb pacjenta, standardowa dawka zawiera 10-15 mg na dobę. Zaleca się konsultację z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel