PAMIDRONAT MEDAC koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji

  • PAMIDRONAT MEDAC to preparat oddziałujący na układ mięśniowo-szkieletowy, który poprzez swoje działanie hamuje osteolizę nowotworową oraz zmniejsza stężenie wapnia we krwi. Stosowany w leczeniu ostelizy i hiperkalcemii.
  • PAMIDRONAT MEDAC koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
pamidronian disodowy (dinatrii pamidronas)

Wskazania:
- szpiczak mnogi stadium III,
- hiperkalcemia wywołana chorobą nowotworową,
- zmiany osteolityczne u pacjentów z przerzutami nowotworowymi do kości w przebiegu raka piersi.

Działanie:
Preparat jest silnym inhibitorem osteoklastycznej resorpcji tkanki kostnej. Pamidronian blokuje dostęp prekursorów osteoklastów do kości. Jednak zasadniczy sposób działania in vitro i in vivo zależy od miejscowego i bezpośredniego blokowania resorpcji przez związane z tkanką kostną bisfosfoniany. Wykazano, że pamidronian łagodzi ból, zmniejsza ilość patologicznych złamań i konieczność stosowania radioterapii; koryguje hiperkalcemię i poprawia jakość życia pacjentów z zaawansowanym szpiczakiem mnogim. In vitro silnie łączy się z kryształkami hydroksyapatytu i blokuje zarówno formowanie się, jak i rozpuszczanie tych kryształków. Blokowanie osteoklastycznej resorpcji tkanki kostnej in vivo, może być przynajmniej częściowo zależne od łączenia się preparatu z mineralnymi składnikami tkanki kostnej. W trakcie podawania łącznie z ogólnoustrojowym leczeniem przeciwnowotworowym pamidronian zmniejsza występowanie działań niepożądanych ze strony układu szkieletowego tj. złamania kości inne niż złamania trzonu kręgu, po radioterapii/leczeniu operacyjnym ze względu na powikłania kostne i wydłuża okres do pojawienia się pierwszych objawów ze strony układu kostnego. Może także złagodzić bóle kostne u ok. 50% kobiet z zaawansowanym rakiem piersi i stwierdzonymi klinicznie przerzutami do kości. U pacjentów z hiperkalcemią w przebiegu choroby nowotworowej lek wywołuje obniżenie ilości wapnia i fosforanów we krwi oraz zmniejszenie wydalania w moczu wapnia, fosforanów i hydroksyproliny. Poprzez obniżenie ilości wapnia we krwi, lek poprawia przesączanie kłębuszkowe i obniża podniesienie ilości kreatyniny we krwi.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na pamidronian lub inne bisfosfoniany lub którąkolwiek substancje pomocniczą

Dawkowanie Pamidronat Medac:
Podawać w powolnej infuzji dożylnej. Zaleca się dostosowanie indywidualnej dawki. Przed podaniem koncentrat należy rozcieńczyć.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel