Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

PRENIX N tabletki powlekane

  • PRENIX N jest preparatem oddziałującym na układ sercowo-naczyniowy o właściwościach obniżających ciśnienie tętnicze krwi. Leczenie nadciśnienia tętniczego u pacjentów, u których sprawdza się połączenia indapamidu z peryndoprylem.
  • PRENIX N tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład:
indapamid, peryndopryl (indapamidum + perindoprilum argininum)

Wskazania:
Leczenie nadciśnienia tętniczego.

Działanie:
Preparat o uzupełniającym się działaniu dwóch substancji czynnych. Indapamid jest pochodną sulfonamidową z pierścieniem indolowym, o cechach farmakologicznych zbliżonych do tiazydowych leków moczopędnych. Indapamid zatrzymuje reabsorpcję sodu w części korowej nerek. Wywołuje to zwiększenie wydalania sodu i chlorków i w mniejszym stopniu potasu i magnezu, zwiększając w ten sposób objętość wydalanego moczu i działając przeciwnadciśnieniowo. Ponadto indapamid zmniejsza przerost lewej komory serca. Peryndopryl jest inhibitorem enzymu konwertującego angiotensynę, który przekształca angiotensynę I w angiotensynę II, substancję kurczącą naczynia. Enzym konwertujący stymuluje również wytwarzanie aldosteronu w korze nadnerczy oraz rozkład bradykininy - substancji rozszerzającej naczynia, do nieczynnych heptapeptydów. Zatrzymanie aktywności ACE wywołuje obniżenie ilości angiotensyny II w osoczu, prowadząc do zwiększenia aktywności reninowej osocza, zmniejszenia wytwarzania aldosteronu, zmniejszenia oporu obwodowego, zwłaszcza w łożysku naczyniowym mięśni i w nerkach, bez towarzyszącego zahamowania sodu i wody oraz odruchowej tachykardii.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na peryndopryl, inne inhibitory ACE, indapamid, inne sulfonamidy oraz na którąkolwiek substancję pomocniczą
- obrzęk naczynioruchowy w wywiadzie związany z wcześniejszym leczeniem inhibitorami ACE
- wrodzony lub idiopatyczny obrzęk naczynioruchowy
- ciężka i umiarkowana niewydolność nerek (klirens kreatyniny <60 ml/min)
- encefalopatia wątrobowa
- ciężka niewydolność wątroby
- hipokaliemia
- pacjenci dializowani
- nieleczona i niewyrównana niewydolność serca
- jednoczesne stosowanie leków niedziałających przeciwarytmicznie powodujących wystąpienie częstoskurczu typu torsade de pointes,
- II i III trymestr ciąży
- okres karmienia piersią

Dawkowanie Prenix N:
Doustnie. 1 tabletka raz na dobę, najlepiej rano.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel