Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

PROGRAF kapsułki twarde

  • Prograf jest preparatem o działaniu zmniejszającym aktywność naturalnego systemu obronnego organizmu. Stosowany jest u pacjentów po odbytych przeszczepach w celu zapobiegnięcia odrzucenia nowych narządów.
  • PROGRAF kapsułki twarde
Producent: Astellas
Kategoria:Odporność
Skład: takrolimus
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
takrolimus (tacrolimusum)

Wskazania:
- leczenie w sytuacjach odrzucenia przeszczepu alogenicznego opornego na terapię innymi immunosupresyjnymi produktami leczniczymi,
- w przypadkach odrzucania przeszczepu u biorców alogenicznych przeszczepów wątroby, nerki lub serca.

Działanie:
Preparat immunosupresyjny z klasy makrolidów, inhibitor kalcyneuryny. Takrolimus blokuje aktywację komórek T i proliferację komórek B zależną od wspomagających komórek T, a także tworzenie się limfokin (takich jak interleukiny-2, -3 oraz ?-interferon) oraz ekspresję receptora interleukiny-2. Przypuszcza się, że na poziomie molekularnym w działaniu takrolimusu pośredniczy łączenie z białkiem cytozolu (FKBP12), odpowiedzialne za wewnątrzkomórkową kumulację leku. Kompleks FKBP12-takrolimus swoiście i kompetycyjnie łączy się z kalcyneuryną i ją zatrzymuje, prowadząc do zależnego od wapnia zablkoowania dróg przesyłania sygnału dla komórek T, przeciwdziałając tym sposobem transkrypcji i aktywacji genów limfokin. Zwłaszcza takrolimus blokuje tworzenie się cytotoksycznych limfocytów, które są w większości odpowiedzialne za odrzucanie przeszczepu.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na takrolimus lub inne makrolidy oraz na pozostałe składniki preparatu

Dawkowanie Prograf:
Podawanie leku wymaga specjalnej opieki oraz stałego monitorowania stanu pacjenta. Dawka jest dostosowywana indywidualnie.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel