Polecane produkty
Skład:
1 tabletka powlekana zawiera: substancję czynną - ibuprofen 200 mg. substancje pomocnicze: rdzeń tabletki - kroskarmeloza sodowa, sodu laurylosiarczan, sodu cytrynian, kwas stearynowy, krzemionka koliodalna bezwodna, otoczka cukrowa - karmeloza sodowa, talk, guma arabska suszona rozpyłowo, sacharoza, tytanu dwutlenek (E 171), Macrogol 6000
tusz - Opacode S-1-8152 HV Black ( czarny tlenek żelaza (E 172), szelak, lecytyna sojowa, środek przeciwpienny DC 1510) lub czarny tusz (szelak czarny tlenek żelaza (E172), glikol propylenowy).
Działanie:
NUROFEN ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego. W jego skład wchodzi substancja określana mianem niesteroidowego leku przeciwzapalnego, czyli ibuprofen. Wykazuje właściwości przeciwzapalne. Ponadto przynosi ulgę w przypadku dolegliwości bólowych o niewielkim i umiarkowanym nasileniu (np. ból głowy czy zęba). NUROFEN działa także przeciwgorączkowo.
Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe preparatu albo na inne NLPZ
- perforacja bądź krwawienie (również występujące po przyjęciu NLPZ)
- ciężka niewydolność wątroby, nerek albo serca
- wrzody żołądka i (albo) dwunastnicy
- równoczesne stosowanie innych NLPZ, także inhibitorów COX- 2
- ostatnie trzy miesiące ciąży
- stosowanie u dzieci poniżej 12 roku życia
- skaza krwotoczna
Wskazania:
Lek stosować u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia w przypadku dolegliwości bólowych różnego pochodzenia, charakteryzujących się słabym albo przeciętnym nasileniem (bóle stomatologiczne, np, po ekstrakcji, nerwobóle, bóle głowy, m.in. ból napięciowy u migrena, bóle mięśni, stawów i kości, bóle które towarzyszą przeziębieniu i grypie). Przyjmować również przy gorączce i bolesnych menstruacjach.
Dawkowanie:
Stosować doustnie. U osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat rozpocząć od 2 tabl.. Jeżeli jest taka potrzeba, później można zastosować 1-2 tabl. co 4-6 godzin. Maksymalna dopuszczalna dawka wynosi 6 tabl./24h.