RETROVIR kapsułki

  • Retrovir jest preparatem stosowanym w zakażeniach o właściwościach przeciwwirusowych i przeciwinfekcyjnych. Podawany jest dzieciom oraz dorosłych zakażonym wirusem HIV.
  • RETROVIR kapsułki
Producent: GlaxoSmithKline
Kategoria:Przeciwwirusowe
Skład: zydowudyna
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
zydowudyna (zidovudinum)

Wskazania:
- leczenie dzieci i dorosłych zakażonych wirusem upośledzenia odporności (HIV) w połączeniu z innymi preparatami przeciwretrowirusowymi,
- preparat wskazany jest u kobiet ciężarnych (po 14 tyg. ciąży), u których wykryto wirusa HIV oraz u noworodków urodzonych przez te kobiety (badania wykazały, że lek ten zmniejsza częstość przenoszenia zakażenia HIV z matki na płód).

Działanie:
Preparat o właściwościach przeciwwirusowych - silnie działający in vitro przeciw retrowirusom, w tym przeciw HIV. Zydowudyna działa synergicznie lub addycyjnie w połączeniu z wieloma preparatami stosowanymi w terapii HIV, szczególnie z lamiwudyną, didanozyną i interferonem alfa. Trójfosforan zydowudyny działa równocześnie jako inhibitor i substrat dla odwrotnej transkryptazy wirusa HIV. Konkurencyjne pokrewieństwo trójfosforanu zydowudyny do odwrotnej transkryptazy HIV jest około 100-krotnie większe od pokrewieństwa do komórkowej polimerazy alfa-DNA. Dalsze tworzenie prowirusowego DNA zostaje zatrzymane przez wbudowanie trójfosforanu zydowudyny do łańcucha DNA, w efekcie czego dochodzi do zakończenia replikacji łańcucha. Zarówno w komórkach zakażonych, jak i niezakażonych, zydowudyna ulega fosforylacji do aktywnego trójfosforanu zydowudyny.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na zydowudynę lub inne składniki preparatu
- neutropenia poniżej 0,75 x 109/l lub stężenie hemoglobiny we krwi poniżej 7,5 g/dl (4,65 mmol/l)
- preparat jest przeciwwskazany u noworodków z hiperbilirubinemią, u których konieczne jest inne leczenie niż fototerapia, lub ze zwiększoną aktywnością aminotransferaz przekraczającą 5-krotnie górną granicę normy

Dawkowanie Retrovir:
Leczenie powinno być zainicjowane przez lekarzy mających doświadczenie w profilaktyce zakażeń wirusem HIV.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel