REXETIN tabletki powlekane

  • Rexetin jest preparatem oddziałującym na ośrodkowy układ nerwowy o właściwościach przeciwdepresyjnych. Stosowany w leczeniu depresji o różnym podłożu, również zespołu natręctw, lęków napadowych oraz stresu pourazowego.
  • REXETIN tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
paroksetyna (paroxetinum)

Wskazania:
- leczenie epizodów depresyjnych: objawy depresji różnego pochodzenia, w tym depresji lękowej; po uzyskaniu poprawy lek można podawać w terapii podtrzymującym w celu przeciwdziałania ponownemu wystąpieniu objawów depresji,
- zaburzenia lękowe z napadami lęku z agorafobią lub bez agorafobii,
- fobia społeczna,
- zaburzenia stresowe pourazowe,
- zespół natręctw (zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne): leczenie objawów i zapobieganie nawrotom objawów zespołu natręctw.

Działanie:
Preparat jest silnie i wybiórczo działającym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny w neuronach mózgowych. Zawarta w nim paroksetyna wykazuje nieznaczne pokrewieństwo do receptorów muskarynowych, adrenergicznych (alfa1, alfa2 i ß), dopaminergicznych (D2), serotoninergicznych (5HT1, 5HT2) oraz histaminowych (H1).

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na paroksetynę lub pozostałe składniki leku
- paroksetyna jest przeciwwskazana do jednoczesnego stosowania z inhibitorami MAO (leczenie paroksetyną może być rozpoczęte po 2 tyg. od zakończenia stosowania nieodwracalnych inhibitorów MAO lub co najmniej po 24 h od zakończenia stosowania odwracalnych inhibitorów MAO, np. moklobemidu; nie należy rozpoczynać leczenia inhibitorami MAO przed upływem co najmniej 1 tygodnia od przerwania leczenia paroksetyną)
- nie stosować jednocześnie z tiorydazyną
- nie stosować jednocześnie z pimozydem

Dawkowanie Rexetin:
Doustnie. Dawkowanie należy dobrać indywidualnie, w sposób właściwy do stanu klinicznego pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel