Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Sterofundin ISO roztwór do infuzji

  • Sterofundin ISO jest preparatem zawierającym zestaw elektrolitów oraz oddziałującym na układ pokarmowy i metabolizm. Stosowany w przypadkach odwodnienia izotonicznego oraz możliwości wystąpienia kwasicy.
  • Sterofundin ISO roztwór do infuzji
Producent: B.Braun
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
chlorek sodu, chlorek potasu, chlorek magnezu, chlorek wapnia, octan sodowy (sodium chloride, kalium chloride, magnesium chloride, alcium chloride, ammonium acetate)

Wskazania:
Stosować w celu uzupełnienia utraconego płynu pozakomórkowego w sytuacji odwodnienia izotonicznego oraz współwystępującą kwasicą lub w przypadku bezpośredniego zagrożenia wystąpienia kwasicy.

Działanie:
Preparat zawiera izotoniczny roztwór elektrolitów (chlorek sodu, chlorek potasu, chlorek magnezu, chlorek wapnia, octan sodowy) o ilościach elektrolitów dostosowanych do ilości tych substancji w osoczu. Roztwór podaje się w celu przywrócenia i utrzymania właściwych warunków osmotycznych w przestrzeni pozakomórkowej i wewnątrzkomórkowej. Wzorzec anionowy jest odzwierciedleniem zbilansowanej zawartości chlorków, octanu i jabłczanu, zapobiegających kwasicy metabolicznej. Biodostępność składników wynosi 100%.

Przeciwwskazania:
- hiperwolemia
- ciężka zastoinowa niewydolność serca
- niewydolność nerek ze skąpomoczem lub bezmoczem
- ciężki obrzęk uogólniony
- hiperkaliemia
- hiperkalcemia
- zasadowica metaboliczna

Dawkowanie:
Dożylnie. Niemowlęta, dzieci: 20 do 100 ml/kg masy ciała na dobę, co odpowiada 3-14 mmol sodu/kg masy ciała na dobę i 0,08-0,4 mmol potasu/kg masy ciała na dobę. Młodzież, dorośli, osoby starsze: 500 ml do 3 l na dobę, co odpowiada 1-6 mmol sodu/kg masy ciała na dobę i 0,03-0,17 mmol potasu/kg masy ciała na dobę. U dzieci szybkość infuzji wynosi zazwyczaj 5 ml/kg masy ciała na godzinę, ale już wartość zależna jest od wieku: 6-8 ml/kg masy ciała na godzinę u niemowląt, 4-6 ml/kg masy ciała na godzinę u małych dzieci i 2-4 ml/kg masy ciała na godzinę u dzieci w wieku szkolnym. Najwyższa szybkość infuzji zależna jest od indywidualnego zapotrzebowania pacjenta na uzupełnienie płynów i elektrolitów, jego masy ciała, stanu klinicznego i biologicznego. Preparat można stosować tak długo, jak jest to konieczne.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel