Symla tabletki

  • Symla jest preparatem oddziałującym na ośrodkowy układ nerwowy o właściwościach przeciwdrgawkowych. Jest preparatem stosowanym w leczeniu napadów padaczki, zarówno w monoterapii jak i terapii skojarzonej.
  • Symla tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
lamotrygina (lamotriginum)

Wskazania:
- zaburzenia afektywne dwubiegunowe: wyłącznie dla dorosłych - przeciwdziałanie epizodom depresji u pacjentów z zaburzeniami afektywnymi dwubiegunowymi typu I, u których występują głównie epizody depresji,
- padaczka: dzieci od 2 do 12 lat - leczenie połączone napadów częściowych i uogólnionych, w tym napadów toniczno-klonicznych oraz napadów związanych z zespołem Lennoxa-Gastauta; monoterapia w typowych napadach nieświadomości; pacjenci od 13 roku życia - napady związane z zespołem Lennoxa-Gastauta - preparat jest podawany w leczeniu połączonym, jednak może zostać zastosowany jako pierwszy lek przeciwpadaczkowy włączany do leczenia zespołu Lennoxa-Gastauta; leczenie połączone lub w monoterapii napadów częściowych i uogólnionych, w tym napadów toniczno-klonicznych.

Działanie:
Preparat o właściwościach przeciwpadaczkowych. Znajdująca się w nim lamotrygina jest słabym inhibitorem reduktazy dihydrofolianu oraz jest zależnym od stosowania i napięcia blokerem kanałów sodowych bramkowanych napięciem. Mechanizm działania zatrzymuje powtarzające się z dużą częstością wyładowania neuronów i zatrzymuje uwalnianie glutaminianu.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na lamotryginę lub pozostałe składniki preparatu
- ciąża
- nie zaleca się ponownego rozpoczynania leczenia lamotryginą, jeśli było ono przerwane ze względu na wystąpienie wysypki
- dzieci poniżej 2 roku życia
- stosowanie lamotryginy w leczeniu choroby afektywnej dwubiegunowej u pacjentów poniżej 18 lat
- preparat zawiera laktozę i nie powinien być stosowany u pacjentów z dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy typu Lapp lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy

Dawkowanie Symla:
Doustnie. Zaleca się ustalenie indywidualnego dawkowania w zależności od wieku, masy ciała pacjenta oraz objawów choroby. Dawka początkowa powinna być odpowiednio mniejsza w celu ograniczenia możliwych działań niepożądanych.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel