Tezeo HCT tabletki

  • Tezeo HCT jest preparatem oddziałującym na układ sercowo-naczyniowy o właściwościach moczopędnych i obniżających ciśnienie tętnicze krwi. Preparat złożony stosowany w celu zmniejszenia podwyższonego ciśnienie tętniczego krwi.
  • Tezeo HCT tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
hydrochlorotiazyd, telmisartan (hydrochlorothiazidum, telmisartanum)

Wskazania:
Leczenie samoistnego nadciśnienia tętniczego u dorosłych pacjentów, u których ciśnienie tętnicze nie jest kontrolowane w sposób wystarczający po zastosowaniu telmisartanu lub hydrochlorotiazydu podawanych osobno.

Działanie:
Preparat hipotensyjny złożony z dwóch substancji przeciwnadciśnieniowych o synergicznych mechanizmach działania: antagonistę receptora angiotensyny II (telmisartan) i diuretyk tiazydowy (hydrochlorotiazyd). Połączenie składników ma sumujące się działanie przeciwnadciśnieniowe. Równoczesne podanie telmisartanu i hydrochlorotiazydu nie wpływa na farmakokinetykę żadnej z tych czynnych substancji. Hydrochlorotiazyd jest tiazydowym lekiem moczopędnym. Tiazydy oddziałują na przenikanie zwrotne elektrolitów w kanalikach nerkowych, bezpośrednio zwiększając wydalanie sodu i chlorków. Działanie diuretyczne hydrochlorotiazydu wywołuje zmniejszenie objętości osocza, zwiększenie aktywności reninowej osocza, zwiększenie wytwarzania aldosteronu, zwiększenie utraty potasu i wodorowęglanów z moczem, zmniejszenie ilości potasu we krwi. Jednoczesne podawanie telmisartanu powoduje, poprzez blokadę układu renina-angiotensyna-aldosteron, zatrzymanie utraty potasu związane z działaniem diuretyków. Telmisartan jest selektywnym antagonistą receptora angiotensyny II (typ AT1) o wysokim pokrewieństwie. Wybiórczo łączy się z receptorem AT1, hamując skutki działania angiotensyny II. Nie wykazuje aktywności agonistycznej wobec receptora AT1, nie wiąże się i nie hamuje innych podtypów receptora AT. Nie hamuje aktywności reninowej osocza oraz nie blokuje kanałów jonowych. Nie jest też inhibitorem ACE (kininazy II), dzięki czemu nie nasila efektów działania zależnych od bradykininy. Telmisartan zmniejsza stężenie aldosteronu we krwi.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na telmisartan, hydrochlorotiazyd lub inne pochodne sulfonamidowe lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- zastój żółci i niedrożność dróg żółciowych
- ciężkie zaburzenia czynności wątroby
- ciężkie zaburzenia czynności nerek (klirens kreatyniny <30 ml/min)
- oporna na leczenie hipokaliemia, hiperkalcemia
- stosowanie z aliskirenem u pacjentów z cukrzycą typu II lub niewydolnością nerek (GFR < 60 ml/min/1,73 m2)
- II i III trymestr ciąży

Dawkowanie Tezeo HCT:
Doustnie. 1 tabletka na dobę. Zaleca się konsultację z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel