SYSTEN CONTI system transdermalny

  • Systen Conti jest preparatem oddziałującym na układ moczowo-płciowy i hormony płciowe o działaniu łagodzącym objawy menopauzy. Stosowany jako hormonalna terapia zastępcza wywołana niedoborem estrogenów na skutek menopauzy.
  • SYSTEN CONTI system transdermalny
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
estradiol, octan noretisteronu (estradiolum, norethisteroni acetas)

Wskazania:
Dolegliwości spowodowane przez braki estrogenów wynikające z menopauzy: zaburzenia naczynioruchowe (uderzenia gorąca i napadowe zaczerwienienia twarzy) i zmiany zanikowe w obrębie układu moczowo-płciowego.

Działanie:
Preparat o złożonym charakterze, zawierający gestagenną pochodną 19-nortestosteronu - noretisteron oraz naturalny hormon żeński - 17ß-estradiol w postaci plastrów do stosowania przezskórnego. Estradiol w dawce 50 µg na dobę przeciwdziała pomenopauzalnej utracie masy kostnej. Zmniejsza uderzenia gorąca, poprawia wskaźnik objawów menopauzalnych Kuppermana oraz obraz cytologii pochwy. Skutecznie wyrównuje niedobory hormonalne u kobiet po menopauzie. Przezskórne podanie octanu noretysteronu przeciwdziała zależnej od estrogenu proliferacji błony śluzowej macicy. Przezskórna droga stosowania preparatu nie wywołuje stymulacji syntezy białek w wątrobie, a przez to brak jest oddziaływania na stężenie występujących w osoczu substratów reniny, globuliny wiążącej hormony tarczycy, globuliny wiążącej hormony płciowe oraz globuliny wiążącej kortyzol. Prawdopodobnie brak także oddziaływania na czynniki krzepnięcia.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki preparatu
- nowotwory złośliwe piersi, narządów płciowych i inne nowotwory zależne od estrogenów
- krwawienia z dróg rodnych o nieznanej etiologii
- ciąża i okres karmienia piersią
- ciężka niewydolność wątroby lub nerek
- czynne zakrzepowe zapalenie żył lub choroby zakrzepowo-zatorowe

Dawkowanie Systen Conti:
Zewnętrznie, miejscowo. Po zdjęciu folii zabezpieczającej, plaster nakleja się na czystą, suchą, zdrową i nieuszkodzoną skórę tułowia, poniżej talii (nie stosować na piersi lub w ich okolicy). Plastry zmienia się co 3-4 dni. Gdyby plaster się odkleił, należy natychmiast przykleić nowy, zachowując jednak wcześniejszy termin zmiany plastra. Terapia powinna być prowadzona tak długo, jak długo korzyści płynące ze złagodzenia ciężkich objawów przewyższają ryzyko wynikające ze stosowania HTZ.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel