TAXIER tabletki powlekane

  • Taxier jest preparatem oddziałującym na układ moczowo-płciowy, który poprzez swoje działanie zwiększa napływ krwi do prącia oraz ułatwia osiągnięcie erekcji. Stosowany u mężczyzn w leczeniu zaburzeń erekcji.
  • TAXIER tabletki powlekane
Producent: Zentiva
Skład: sildenafil
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
sildenafil (sildenafilum)

Wskazania:
Leczenie zaburzeń erekcji u mężczyzn, którzy są niezdolni do uzyskania lub utrzymania erekcji prącia odpowiedniej do odbycia stosunku płciowego. Aby lek działał, konieczna jest stymulacja seksualna.

Działanie:
Preparat zawiera syldenafil, który jest silnym wybiórczym inhibitorem swoistej dla cGMP fosfodiesterazy typu 5 (PDE5), odpowiadającej za rozkład cGMP w ciałach jamistych. Poprzez swoje działanie obwodowe powoduje erekcję. Nie posiada bezpośredniego działania zwiotczającego na izolowane ludzkie ciała jamiste, jednak znacząco potęguje rozkurczający wpływ tlenku azotu na tę tkankę. Podczas pobudzenia seksualnego, gdy ma miejsce aktywacja przemian metabolicznych, w których biorą udział tlenek azotu i cGMP, zablokowanie aktywności PDE5 przez syldenafil wywołuje podniesienie się stężenia cGMP w ciałach jamistych. Syldenafil powoduje niewielkie i przejściowe obniżenie ciśnienia krwi, w większości przypadków bez istotnego znaczenia klinicznego. Aby syldenafil mógł wywierać zamierzone działanie farmakologiczne, niezbędne jest pobudzenie seksualne.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- jednoczesne stosowanie syldenafilu z lekami uwalniającymi tlenek azotu (np. azotynem amylu) lub azotanami w jakiejkolwiek postaci
- syldenafilu nie należy stosować u mężczyzn, u których aktywność seksualna nie jest wskazana (np. u pacjentów z ciężkimi chorobami układu sercowo-naczyniowego, takimi jak niestabilna dławica piersiowa lub ciężka niewydolność serca)
- syldenafil jest przeciwwskazany u pacjentów, którzy utracili wzrok w jednym oku w wyniku nietętniczej przedniej niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego, niezależnie od tego, czy miało to związek z wcześniejszą ekspozycją na inhibitor PDE5
- przeciwwskazane jest stosowanie leku u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, hipotonią (ciśnienie tętnicze krwi < 90/50 mmHg), po niedawno przebytym udarze lub zawale serca oraz u pacjentów z dziedzicznymi zmianami degeneracyjnymi siatkówki, takimi jak zwyrodnienie barwnikowe siatkówki retinitis pigmentosa (niewielka część tych pacjentów ma genetycznie uwarunkowane nieprawidłowości fosfodiesterazy siatkówki) - nie badano bezpieczeństwa stosowania syldenafilu u tych pacjentów

Dawkowanie Taxier:
Doustnie. Zażyć 50 mg na ok. 1 h przed planowaną aktywnością seksualną. Dobowa dawka maksymalna wynosi 100 mg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel