TALIXIMUN kapsułki twarde

  • Taliximun jest preparatem o działaniu zmniejszającym aktywność naturalnego systemu obronnego organizmu. Preparat stosuje się w celu kontrolowania odpowiedzi układu immunologicznego, aby umożliwić organizmowi przyjęcie przeszczepionego narządu.
  • TALIXIMUN kapsułki twarde
Kategoria:Odporność
Skład: takrolimus
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
takrolimus (tacrolimusum)

Wskazania:
- przeciwdziałanie odrzuceniu przeszczepu u biorców alogenicznych przeszczepów wątroby, nerki lub serca,
- leczenie odrzucania przeszczepu alogenicznego opornego na terapię innymi preparatami immunosupresyjnymi.

Działanie:
Preparat o właściwościach immunosupresyjnych z klasy makrolidów, inhibitor kalcyneuryny. Kompleks FKBP12-takrolimus swoiście i kompetycyjnie wiąże się z kalcyneuryną i ją hamuje, co prowadzi do zależnego od wapnia zahamowania dróg przesyłania sygnału dla komórek T, zapobiegając w ten sposób transkrypcji odrębnego zbioru genów cytokin. Prawdopodobnie na poziomie molekularnym w działaniu takrolimusu bierze udział wiązanie z białkiem cytozolu (FKBP12), odpowiedzialne za wewnątrzkomórkową kumulację leku. Takrolimus hamuje aktywację komórek T i proliferację komórek B zależną od pomocniczych komórek T, a także tworzenie się limfokin (takich jak interleukiny-2, -3 oraz ?-interferon) oraz ekspresję receptora interleukiny-2. W szczególności takrolimus hamuje tworzenie się cytotoksycznych limfocytów, które są głównie odpowiedzialne za odrzucanie przeszczepu.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na takrolimus lub na pozostałe składniki preparatu
- nadwrażliwość na inne makrolidy

Dawkowanie Taliximun:
Doustnie. Dawkowanie ustala się indywidualnie. Leczenie takrolimusem wymaga starannego monitorowania przez odpowiednio wykwalifikowany i wyposażony personel. Lek mogą przepisywać i dokonywać zmian w leczeniu immunosupresyjnym wyłącznie lekarze z doświadczeniem w podawaniu leków immunosupresyjnych i postępowaniu z pacjentami po przeszczepieniu narządów.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel