Trandolapril Actavis kapsułki twarde

  • Trandolapril Actavis jest preparatem oddziałującym na układ sercowo-naczyniowy o działaniu obniżającym ciśnienie tętnicze krwi. Leczy się nim m.in. nadciśnienie tętnicze oraz zaburzenia czynności lewej komory serca po zawale mięśnia sercowego.
  • Trandolapril Actavis kapsułki twarde
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
trandolapryl (trandolaprilum)

Wskazania:
- objawowa niewydolność serca,
- nadciśnienie tętnicze,
- zaburzenia czynności lewej komory (frakcja wyrzutowa poniżej 35%) po zawale mięśnia sercowego z objawami niewydolności serca lub bez takich objawów i (lub) z resztkowym niedokrwieniem lub bez niedokrwienia.

Działanie:
Preparat wywodzący się z klasy inhibitorów enzymu modyfikującego angiotensynę I w angiotensynę II. Znajdujący się w nim trandolapryl jest prolekiem, który hydrolizowany jest do silnie i długo działającego metabolitu - trandolaprylatu, który jest właściwym inhibitorem ACE. Stosowanie trandolaprylu wywołuje obniżenie stężenia angiotensyny II, aldosteronu i przedsionkowego czynnika natriuretycznego oraz zwiększenie aktywności reninowej osocza i ilości angiotensyny I. Leczenie trandolaprylem zmniejsza śmiertelność ogólną, śmiertelność z przyczyn sercowo-naczyniowych, ryzyko nagłego zgonu, wystąpienia ciężkiej lub opornej na leczenie niewydolności serca. Obserwacje na pacjentach wykazały ustępowanie zmian przerostowych serca z poprawą czynności rozkurczowej oraz poprawę elastyczności tętnic.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na trandolapryl, którąkolwiek substancję pomocniczą lub którykolwiek inny inhibitor ACE
- obrzęk naczynioruchowy związany z uprzednim leczeniem inhibitorem ACE w wywiadzie
- dziedziczny lub idiopatyczny obrzęk naczynioruchowy
- ciąża i karmienie piersią
- jednoczesne stosowanie z aliskirenem u pacjentów z cukrzycą lub zaburzeniem czynności nerek (współczynnik filtracji kłębuszkowej, GFR <60 ml/min/1,73 m2)

Dawkowanie Trandolapril Actavis:
Doustnie. Dawkę należy dostosować indywidualnie w zależności od objawów występujących u pacjenta oraz jego ogólnego stanu klinicznego.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel