Tritace 2,5 Comb tabletki

  • Tritace 2,5 Comb jest preparatem oddziałującym na układ sercowo-naczyniowy o działaniu zmniejszającym ciśnienie tętnicze krwi. Stosowany w leczeniu skojarzonym nadciśnienia tętniczego.
  • Tritace 2,5 Comb tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
ramipryl, hydrochlorotiazyd (ramiprilum, hydrochlorothiazidum)

Wskazania:
Leczenie skojarzone nadciśnienia tętniczego.

Działanie:
Preparat złożony o właściwościach obniżających ciśnienie tętnicze krwi. Hydrochlorotiazyd jest diuretykiem tiazydowym. Przypuszcza się, że działanie przeciwnadciśnieniowe opiera się na zmianie gospodarki sodem, zmniejszeniu objętości płynu międzykomórkowego i objętości osocza, zmniejszeniu oporu przepływu krwi przez naczynia nerkowe oraz obniżeniu podatności naczyń na noradrenalinę i angiotensynę II. Początek działania przeciwnadciśnieniowego rozpoczyna się po 3-4 h i może trwać do 7 dni od zakończenia leczenia. Ramipryl jest modyfikowany w wątrobie do ramiprylatu, który jest inhibitorem konwertazy angiotensyny - enzymu katalizującego w osoczu i tkankach przekształcenie angiotensyny I w angiotensynę II oraz rozkład bradykininy, wywołując rozszerzenie naczyń krwionośnych. Ramipryl wywołuje także ograniczenie wytwarzania aldosteronu. U pacjentów z nadciśnieniem ramipryl wywołuje zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi w pozycji leżącej i stojącej bez kompensacyjnego zwiększenia czynności serca. Ponadto wywołuje zmniejszenie obwodowego oporu naczyniowego.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na ramipryl, inne inhibitory ACE, hydrochlorotiazyd lub inne diuretyki tiazydowe, sulfonamidy lub pozostałe składniki preparatu
- obrzęk naczynioruchowy w wywiadzie (dziedziczny, idiopatyczny, wywołany uprzednim stosowaniem inhibitorów ACE lub antagonistów receptora angiotensyny II))
- pozaustrojowe procedury lecznicze prowadzące do kontaktu krwi z powierzchniami o ujemnym ładunku elektrycznym
- istotne obustronne zwężenie tętnic nerkowych lub zwężenie tętnicy jedynej czynnej nerki
- okres karmienia piersią
- ciężkie zaburzenia czynności nerek z klirensem kreatyniny <30 ml/min u pacjentów niedializowanych
- istotne klinicznie zaburzenia elektrolitowe, które mogą się pogarszać po leczeniu preparatem
- ciężkie zaburzenia czynności wątroby, encefalopatia wątrobowa
- II i III trymestr ciąży
- jednoczesne stosowanie z aliskirenem u pacjentów z cukrzycą lub zaburzeniem czynności nerek (współczynnik filtracji kłębuszkowej, GFR <60 ml/min/1,73 m2)

Dawkowanie Tritace 2,5 Comb:
Doustnie. Dawkowanie należy ustalić indywidualnie w zależności od stanu klinicznego pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel