Trombex tabletki powlekane

  • Trombex jest preparatem oddziałującym na krew i układ krwiotwórczy o działaniu przeciwzakrzepowym. Stosowany jest w zapobieganiu zakrzepom w miażdżycy na skutek różnych zdarzeń.
  • Trombex tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
klopidogrel (clopidogrelum)

Wskazania:
- profilaktyka powikłań zakrzepowych w miażdżycy: u dorosłych pacjentów z ostrym zespołem wieńcowym: bez uniesienia odcinka ST (niestabilna dławica piersiowa lub zawał mięśnia sercowego bez załamka Q), w tym pacjentów, którym wszczepia się stent w czasie zabiegu przezskórnej angioplastyki wieńcowej, w skojarzeniu z kwasem acetylosalicylowym (ang. ASA) lub z ostrym zawałem mięśnia sercowego z uniesieniem odcinka ST, w skojarzeniu z ASA, u pacjentów leczonych zachowawczo kwalifikujących się do leczenia trombolitycznego; u dorosłych pacjentów z zawałem mięśnia sercowego (od kilku dni do mniej niż 35 dni), z udarem niedokrwiennym (od 7 dni do mniej niż 6 miesięcy) oraz z rozpoznaną chorobą tętnic obwodowych,
- profilaktyka powikłań zakrzepowych w miażdżycy i zakrzepowo-zatorowych w migotaniu przedsionków: u dorosłych pacjentów z migotaniem przedsionków i przynajmniej jednym czynnikiem ryzyka powikłań naczyniowych, u których leczenie antagonistami witaminy K nie może być zastosowane, a ryzyko krwawienia jest niewielkie; klopidogrel w skojarzeniu z kwasem acetylosalicylowym stosuje się w celu profilaktyki powikłań zakrzepowych w miażdżycy i powikłań zakrzepowo-zatorowych, w tym udaru.

Działanie:
Preparat to inhibitor agregacji płytek krwi. Zawarty w preparacie klopidogrel jest prolekiem, a jeden z jego aktywnych metabolitów zatrzymuje agregację płytek krwi. Działa za sprawą nieodwracalnego przekształcenia płytkowego receptora ADP. Aktywny metabolit klopidogrelu selektywnie blokuje wiązanie ADP z jego receptorem płytkowym i dalszą aktywację kompleksu GP IIb/IIIa, w której pośredniczy ADP, tym samym blokując agregację płytek. Dodatkowo zatrzymuje agregację płytek indukowaną przez innych agonistów, zatrzymując nasilenie aktywacji płytek przez uwolniony ADP.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą
- ciężkie zaburzenia czynności wątroby
- czynne, patologiczne krwawienie (np. wrzód trawienny, krwotok wewnątrzczaszkowy)
- ciąża oraz okres karmienia piersią
- w ciągu pierwszych 7 dni po ostrym udarze niedokrwiennym
- u pacjentów z dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy typu Lapp lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy

Dawkowanie Trombex:
Doustnie. Należy dobrać indywidualne dawkowanie właściwe do stanu pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel