Uroflow tabletki powlekane

  • Uroflow jest preparatem o właściwościach rozkurczających mięśnie gładkie pęcherza moczowego. Wykorzystywany jest w leczeniu niestabilnego wypieracza pęcherza moczowego z objawami parć naglących, częstomoczu lub nietrzymania moczu z parcia.
  • Uroflow tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
winian tolterodyny (tolterodini hydrogenotartas)

Wskazania:
Leczenie dolegliwości wywołanych nadreaktywnością pęcherza moczowego (naglące, częste oddawania moczu lub nietrzymanie moczu z parcia naglącego).

Działanie:
Preparat jest kompetycyjnym agonistą receptorów muskarynowych o mocniejszym selektywnym działaniu na pęcherz moczowy niż na ślinianki. Jeden z metabolitów tolterodyny (pochodna 5-hydroksymetylowa) odznacza się profilem klinicznym zbliżonym do związku macierzystego. Metabolit ten ma istotny udział w działaniu leczniczym u pacjentów z nasilonym metabolizmem leku. Poprawa stany pacjenta zauważalna jest zazwyczaj po 4 tygodniach leczenia.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- zatrzymanie moczu
- jaskra z wąskim kątem przesączania
- myasthenia gravis
- ciężkie wrzodziejące zapalenie jelita grubego
- toksyczne rozszerzenie okrężnicy
- nie zaleca się stosowania tolterodyny w okresie ciąży
- należy unikać stosowania w okresie karmienia piersią
- u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy

Dawkowanie Uroflow:
Doustnie. Dorośli: zwykle dawka wynosi 2 mg 2x na dobę; w sytuacji zaistnienia znaczących działań niepożądanych dawkę można zmniejszyć do 1 mg 2x na dobę. U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub ciężkimi zaburzeniami czynności nerek (GFR ?30 ml/min) zalecana dawka wynosi 1 mg 2x na dobę. Należy ocenić stan pacjenta po 2-3 miesiącach leczenia.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel