Ventazol kapsułki dojelitowe twarde

  • Ventazol jest preparatem oddziałującym na przewód pokarmowy i metabolizm o właściwościach hamujących wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Stosowany m.in. do leczenia choroby refluksowej przełyku oraz wrzodów żołądka i dwunastnicy.
  • Ventazol kapsułki dojelitowe twarde
Producent: Temapharm
Skład: omeprazol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
omeprazol (omeprazolum)

Wskazania:
- dzieci powyżej 1 roku życia o masie ciała od 10 kg: leczenie objawowe zgagi i zarzucania kwaśnej treści żołądka w chorobie refluksowej przełyku; leczenie refiuksowego zapalenia przełyku,
- dzieci powyżej 4 lat i młodzież: leczenie połączone z antybiotykiem choroby wrzodowej dwunastnicy wywołanej zakażeniem H. pylori,
- dorośli. Profilaktyka owrzodzeń żołądka i dwunastnicy wywołanych stosowaniem NLPZ u pacjentów z ryzykiem ich wystąpienia. Leczenie refluksowego zapalenia przełyku. Długotrwała profilaktyka u pacjentów z wyleczonym refluksowym zapaleniem przełyku. Leczenie objawowej choroby refluksowej przełyku. Leczenie zespołu Zollingera i Ellisona. Leczenie choroby wrzodowej dwunastnicy. Zapobieganie nawrotom choroby wrzodowej dwunastnicy. Leczenie choroby wrzodowej żołądka. Zapobieganie nawrotom choroby wrzodowej żołądka. Eradykacja Helicobacter pylori w leczeniu skojarzonym z właściwym antybiotykiem u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy. Leczenie owrzodzeń żołądka i dwunastnicy wywołanych stosowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

Działanie:
Preparat to inhibitor pompy protonowej. Omeprazol jest racemiczną mieszaniną dwóch enancjomerów, redukuje wytwarzanie kwasu solnego w żołądku. Wpływ na ostatni etap powstawania kwasu solnego w żołądku jest zależny od dawki i zapewnia wysoce skutecznie blokowanie wytwarzania kwasu solnego w żołądku, zarówno podstawowego, jak i stymulowanego, niezależnie od czynnika pobudzającego to wydzielanie. Osiąga duże stężenie w wysoce kwaśnym środowisku kanalików wydzielniczych komórek okładzinowych błony śluzowej żołądka, gdzie przekształcany jest do postaci czynnej i wywołuje zablokowanie aktywności pompy protonowej – H+/K+- ATP-azy.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na omeprazol, podstawione benzoimidazole lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- nie stosować jednocześnie z nelfinawirem

Dawkowanie Ventazol:
Doustnie. Dawkowanie należy dobrać indywidualnie w zależności od objawów, masy ciała i wieku pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel