Zenmem tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej

  • Zenmem jest preparatem wpływającym na ośrodkowy układ nerwowy o działaniu łagodzącym objawy choroby Alzheimera. Znalazł zastosowanie w leczeniu objawów choroby Alzheimera w stopniu średnim do ostrego.
  • Zenmem tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
chlorowodorek memantyny (memantini hydrochloridum)

Wskazania:
Leczenie otępienia u pacjentów z chorobą Alzheimera o nasileniu średnim do ostrego.

Działanie:
Preparat przeciw otępieniu stosowany w chorobie Alzheimera. Memantyna jest zależnym od potencjału niekompetytywnym antagonistą receptora NMDA, o średnim do niego pokrewieństwie. Przekształca skutki nieprawidłowo zwiększonych stężeń glutaminianu, które mogą prowadzić do zaburzenia czynności neuronów. Badania kliniczne wykazały, że po 6 miesiącach korzystny efekt leczenia memantyną w porównaniu do placebo. U pacjentów leczonych memantyną zaobserwowano statystycznie znamienny lepszy efekt terapeutyczny niż u pacjentów przyjmujących placebo w pierwszorzędowym punkcie końcowym: podskala oceny zaburzeń funkcji poznawczych w chorobie Alzheimera w 24. tygodniu na podstawie danych z ostatniej dokonanej obserwacji. Metaanaliza wyników leczenia pacjentów z chorobą Alzheimera o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego pochodzących z sześciu 6-miesięcznych, kontrolowanych placebo badań III fazy wykazały statystycznie istotny lepszy efekt terapeutyczny memantyny w domenach funkcji poznawczych, ogólnej oceny klinicznej oraz codziennego funkcjonowania. Wyniki analizy pacjentów, u których wystąpiło pogorszenie we wszystkich trzech domenach, wykazały statystycznie istotny lepszy efekt terapeutyczny memantyny w zakresie zapobiegania pogorszeniu.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na memantynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą

Dawkowanie Zenmem:
Doustnie. Zaleca się dostosowanie indywidualnej dawki. Zwykle podaje się: 1. tydz.: 5 mg/dobę; 2. tydz.: 10 mg/dobę; 3. tydz.: 15 mg/dobę; począwszy od 4. tyg.: 20 mg/dobę. Zalecana dawka podtrzymująca i jednocześnie dawka maksymalna wynosi 20 mg/dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel