Xapimant tabletki powlekane

  • Xapimant jest preparatem oddziałującym na ośrodkowy układ nerwowy o działaniu poprawiającym zdolności poznawcze. Stosowany jest w leczeniu choroby Alzheimera u pacjentów z objawami otępienia.
  • Xapimant tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
chlorowodorek memantyny (memantini hydrochloridum)

Wskazania:
Leczenia choroby Alzheimera o nasileniu umiarkowanym do silnego, zwłaszcza gdy u pacjenta pojawiją się stany otępienia.

Działanie:
Preparat wykazujący właściwości poprawiające zdolności poznawcze. Zawarta w nim memantyna jest napięciozależnym, o umiarkowanym podobieństwie, niekompetytywnym antagonistą receptora NMDA (kwasu N-metylo-D-asparaginowego). Przekształca skutki niewłaściwie zwiększonego stężenia glutaminianu, które mogą prowadzić do zaburzenia czynności neuronów. Podawanie memantyny prowadzi do poprawy parametrów ogólnej oceny klinicznej, funkcji poznawczych oraz codziennego funkcjonowania. Wyniki analizy pacjentów, u których nastąpiło pogorszenie choroby wykazały statystycznie istotny lepszy skutek terapeutyczny memantyny w zakresie przeciwdziałania pogorszeniu, w porównaniu z placebo. Wyniki badań klinicznych obejmujących populację pacjentów ze średnio ciężkim lub ciężkim stadium choroby Alzheimera, wykazały pozytywny skutek stosowania memantyny w porównaniu z placebo.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na memantynę lub pozostałe składniki preparatu
- okres karmienia piersią
- w ciąży stosować wyłącznie w przypadkach bezwzględnie koniecznych
- cieżkie zaburzenia wątroby
- pacjenci poniżej 18 roku życia

Dawkowanie Xapimant tabletki:
Doustnie. Leczenie powinien rozpocząć i nadzorować lekarz mający doświadczenie w diagnostyce i terapii choroby Alzheimera. Dawkowanie należy dobrać indywidualnie. Wymaga się od pacjenta, aby miał stałego opiekuna, który będzie nadzorował przyjmowanie leku przez pacjenta o właściwym czasie. Lek należy stosować raz na dobę o stałej porze. Roztworu nie wolno wlewać ani pompować do ust bezpośrednio z butelki lub pompki dozującej; powinien być dozowany na łyżkę lub do szklanki z wodą.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel