Xeomin proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań

  • Xeomin jest preparatem oddziałującym na ośrodkowy układ nerwowy, który poprzez swoje działanie zwiotcza mięśnie. Stosowany m.in. w w leczeniu objawowego kurczu powiek czy dystonii szyjnej.
  • Xeomin proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
toksyna botulinowa typu A (toxinum botulinicum A ad iniectabile)

Wskazania:
Stosować w leczeniu objawowego kurczu powiek, dystonii szyjnej z przewagą komponenty rotacyjnej (kurczowy kręcz szyi) i poudarowej spastyczności kończyny górnej z objawami zgięcia nadgarstka i zaciśniętej pięści u dorosłych.

Działanie:
W preparacie znajduje się toksyna botulinowa, która zatrzymuje przewodzenie cholinergiczne w obszarze połączenia nerwowo-mięśniowego przez blokowanie uwalniania acetylocholiny. Pierwszym etapem działania toksyny jest związanie się z zakończeniami cholinergicznymi nerwu; drugi etap to wniknięcie lub internalizacja z zakończeniami nerwowymi; w ostatnim etapie toksyna zatrzymuje uwalnianie acetylocholiny poprzez efekt zatrucia wewnątrzkomórkowego w obrębie zakończenia nerwowego. Powrót do stanu wyjściowego następuje w ciągu 3-4 miesięcy po wstrzyknięciu. Zakończenia nerwowe płytek nerwowo-mięśniowych przestają reagować na bodźce nerwowe, co wywołuje brak wytwarzania neuroprzekaźnika. Przywrócenie przewodzenia bodźców następuje poprzez tworzenie nowych zakończeń nerwowych i płytek ruchowych.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na neurotoksynę botulinową typu A lub na pozostałe składniki preparatu
- uogólnione zaburzenia czynności mięśniowej (np. myasthenia gravis, zespół Lamberta-Eatona)
- obecność stanu zapalnego w miejscu planowanego wstrzyknięcia
- ciąża orez okres karmienia piersią
- pacjenci poniżej 18-stego roku życia

Dawkowanie Xeomin:
Domięśniowo. Preparat przeznaczony dla dorosłych. Dawkowanie należy ustalić indywidualnie w zależności od objawów i potrzeb pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel