Paracetamol Actavis 500mg x 24 tabletki

  • Paracetamol Actavis to preparat o sprawdzonym działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Sprawdza się w przypadku m.in. bólów menstruacyjnych czy stomatologicznych.
  • Paracetamol Actavis 500mg x 24 tabletki
Producent: Actavis
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
5,46 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Substancją czynną leku jest paracetamol. Każda tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu. Ponadto lek zawiera: Rdzeń tabletki: skrobia żelowana kukurydziana, hydroksypropyloceluloza, talk i magnezu stearynian; Otoczka tabletki: alkohol poliwinylowy, makrogol 3350 i talk.

Działanie:
Paracetamol Actavis to lek, który przyczynia się do wyraźnego zredukowania dolegliwości bólowych (o nasileniu małym lub umiarkowanym). Zawarta w nim substancja czynna (paracetamol) wykazuje również właściwości przeciwgorączkowe i skutecznie obniża podwyższoną ciepłotę ciała. W odróżnieniu od leków z grupy NLPZ, nie działa przeciwzapalnie. Paracetamol Actavis ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- niewydolność wątroby i nerek (również ostre i przewlekłe odmiedniczkowe zapalenie nerek)
- nadciśnienie tętnicze
- anemia.

Wskazania:
Zaleca się stosowanie leku w przypadku dolegliwości bólowych o różnej etiologii i nasileniu małym lub umiarkowanym. Polecany np. przy bólach stomatologicznych, menstruacyjnych, głowy czy stawowych).

Dawkowanie:
Stosować doustnie. U osób dorosłych i młodzieży o masie ciała większej niż 50 kg
Przeważnie podaje się 1-2 tabl. (500 mg-1000 mg) co 4-6 h w razie potrzeby. Nie należy stosować więcej niż 6 tabl.(3 g)/24h. U dzieci i młodzieży o masie ciała 43 kg-50 kg (około 12-15 lat) należy stosować 1 tabl. (500 mg) co 4 h w razie potrzeby. Nie podawać więcej niż 5 tabl. (2,5g)/24h. Dzieciom o masie ciała 34 kg-43 kg (około 11-12 lat) podawać 1 tabl. (500 mg) co 6 h w razie potrzeby. Maksymalna dopuszczalna dawka dobowa wynosi 4 tabl./24h. Dzieciom o masie ciała 26 kg-34 kg (około 8-11 lat)podawać 0,5 tabl. (250 mg) co 4 h albo 1 tabl. (500 mg) co 6 h w razie potrzeby. Nie stosować więcej niż 3 tabl.(1,5 g)/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel