IBUM 0,1g/5ml zawiesina 130g sm. malinowy

  • Produkt leczniczy Ibum 0,1g/5ml zawiesina 130g sm. malinowy zawiera ibuprofen, czyli substancję czynną o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Lek przeznaczony do stosowania u dzieci od 3. miesiąca życia.
  • IBUM 0,1g/5ml zawiesina 130g sm. malinowy
Producent: Hasco-Lek
Kod produktu: 15220
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
18,49 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Ibum 0,1g/5ml zawiesina 130g sm. malinowy:

Substancja czynna leku jest ibuprofen (Ibuprofenum). 5ml zawiesiny zawiera 100mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: maltitol ciekły, glicerol, guma ksantan, sacharyna sodowa, sodu benzoesan, kwas fumarowy, disodu fosforan dwunastowodny, aromat malinowy, woda oczyszczona.

Działanie Ibum 0,1g/5ml zawiesina 130g sm. malinowy:

Ibuprofen zawarty w produkcie leczniczym Ibum 0,1g/5ml zawiesina 130g sm. malinowy to substancja czynna o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Lek można stosować u dzieci powyżej 3. miesiąca życia w krótkotrwałym leczeniu bólów różnego rodzaju oraz gorączki.

Zastosowanie Ibum 0,1g/5ml zawiesina 130g sm. malinowy:

Produkt leczniczy Ibum 0,1g/5ml zawiesina smak malinowy wskazany do stosowania w leczeniu stanów gorączkowych różnego pochodzenia (np. w przebiegu przeziębienia, grypy, odczynu poszczepiennego) oraz bólów różnego pochodzenia i słabym lub umiarkowanym nasileniu (np. bóle głowy, gardła, mięśni (m.in. w przebiegu infekcji wirusowych), bóle zębów, bóle przy ząbkowaniu, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle kości i stawów, bóle pourazowe (np. narządów ruchu, tkanek miękkich), bóle pooperacyjne, bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego).

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Możliwość zastosowania leku u kobiet w ciąży i u matek karmiących piersią należy skonsultować z lekarzem. Lek zawiera maltitol – osoby ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku.

Przeciwwskazania dostosowania Ibum 0,1g/5ml zawiesina 130g sm. malinowy:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować w przypadku czynnej lub przebytej choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy, perforacji lub krwawienia (także występujących po przyjęciu niesteroidowych leków przeciwzapalnych). Nie stosować w przypadku, gdy podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały w przeszłości objawy alergii np. katar, duszność, astma oskrzelowa, pokrzywka. Nie stosować równocześnie z innymi lekami z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (również inhibitorów COX-2). Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby, nerek i serca, krwawienia z mózgu lub innego krwawienia. Nie stosować w przypadku zaburzeń krzepnięcia krwi, skazy krwotocznej, zaburzeń wytwarzania krwi o nieustalonej przyczynie. Nie stosować w ostatnim trymestrze ciąży.

Działania niepożądane Ibum 0,1g/5ml zawiesina 130g sm. malinowy:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Niezbyt często: ból głowy, niestrawność, ból brzucha, nudności, pokrzywka, świąd; rzadko: biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia, obrzęki wynikające z zaburzeń nerek i dróg moczowych; bardzo rzadko: smoliste stolce, krwiste wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja, czasem ze skutkiem śmiertelnym, szczególnie u osób w podeszłym wieku, w pojedynczych przypadkach opisywano: depresję, reakcje psychotyczne i szumy uszne, jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, obrzęk, ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia sodu w surowicy, zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania, nieprawidłowości morfologii krwi (anemia, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza), skaza krwotoczna (np. siniaki, wybroczyny, plamica, krwawienie z nosa), rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, martwica toksyczno-rozpływna naskórka, ciężkie reakcje nadwrażliwości, takie jak: obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia, hipotensja, wstrząs, zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli, u pacjentów z istniejącymi chorobami autoimmunologicznymi podczas leczenia ibuprofenem odnotowano pojedyncze przypadki objawów występujących w aseptycznym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych takie jak sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja. W związku z leczeniem NLPZ zgłaszano występowanie obrzęków, nadciśnienia i niewydolności serca. Przyjmowanie ibuprofenu może wiązać się z niewielkim wzrostem ryzyka ataku serca lub udaru.

Dawkowanie zawiesiny Ibum 0,1g/5ml:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Stosować doustnie. Przed użyciem wstrząsnąć. Dawkę należy dostosowywać do masy ciała, zaleca się stosować 20-30mg na kilogram masy ciała w dawkach podzielonych. Przerwy pomiędzy kolejnymi dawkami powinny wynosić przynajmniej 6 godzin. Lek odmierzać miarką lub strzykawką dołączoną do opakowania. Stosowanie leku u dzieci poniżej 6. miesiąca życia należy skonsultować z lekarzem. Zalecane dawkowanie: dzieci od 3. do 6. miesiąca życia (5-7,6kg) – dawka jednorazowa: 2,5ml (50mg), maksymalna dawka dobowa: 3 razy po 2,5ml (150mg); dzieci od 6. do 12. miesiąca życia (7,7-9kg) – dawka jednorazowa: 2,5ml (50mg), maksymalna dawka dobowa: 3-4 razy po 2,5ml (150-200mg); dzieci od 1. do 3. roku życia (10-15kg) – dawka jednorazowa: 5ml (100mg), maksymalna dawka dobowa: 3 razy po 5ml (300mg); dzieci od 4. do 6.roku życia (16-20kg) – dawka jednorazowa: 7,5ml (150mg), maksymalna dawka dobowa: 3 razy po 7,5ml (450mg); dzieci od 7. do 9. roku życia (21-29kg) – dawka jednorazowa: 10ml (200mg), maksymalna dawka dobowa: 3 razy po 10ml (600mg); dzieci od 10. do 12. roku życia (30-40kg) – dawka jednorazowa: 15ml (300mg), maksymalna dawka dobowa: 3 razy po 15ml (900mg); powyżej 40kg – dawka jednorazowa: 15-20ml (300-400mg), maksymalna dawka dobowa: 3-4 razy po 15ml (900-1200mg). Nie przekraczać zalecanych dawek. Jeśli po trzech dniach stosowania leku nie nastąpi poprawa lub objawy się pogorszą, należy skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z IBUM 0,1g/5ml zawiesina 130g sm. malinowy

2019-11-26

Ibuprofen czy paracetamol? Co podać dziecku?

Ibuprofen czy paracetamol? Co podać dziecku?
Gorączka u dziecka to nie zawsze powód do dużego zmartwienia, choć oczywiście nie można jej całkowicie bagatelizować. Podwyższona temperatura to sygnał, że kluje się coś, przed czym organizm uruchamia tarczę obronną – tą tarczą jest właśnie zbliżająca się gorączka! W którym momencie podać lek? Wybrać ibuprofen czy paracetamol – co podać, by było skutecznie i bezpiecznie?
pixel