Copegus tabletki powlekane

  • Copegus to lek odpowiadający za złagodzenie dolegliwości charakterystycznych dla wirusowego zapalenia wątroby typu C. Zaleca się przyjmowanie preparatu w ramach leczenia skojarzonego (z interferonem alfa-2a albo peginterferonem alfa-2a)
  • Copegus tabletki powlekane
Producent: Roche
Kategoria:Przeciwwirusowe
Skład: rybawiryna
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
Rybawiryna (Ribavirin)

Wskazania:
- długotrwałe wirusowe stany zapalne wątroby typu C, w skojarzeniu z interferonem alfa-2a albo peginterferonem alfa-2a
- terapia skojarzona z interferonem alfa-2a bądź peginterferonem alfa-2a u osób dorosłych z dodatnim wynikiem HCV-RNA we krwi (także przy marskości wątroby)
- w połączeniu z peginterferonem alfa-2a stosować u pacjentów ze współistniejącym, klinicznie stabilnym zakażeniem HIV

Działanie:
Lek działa na bazie rybawiryny, która stanowi syntetyczny analog nukleozydu o potwierdzonych w badaniach in vitro właściwościach skierowanych przeciwko części wirusów RNA i DNA. Do tej pory nie poznano dokładnie mechanizmu działania substancji czynnej przeciwko HCV w skojarzeniu z peginterferonem alfa-2a albo interferonem alfa-2a. Po zastosowaniu doustnym pojedynczej dawki preparatu, ulega on szybkiemu wchłonięciu z przewodu pokarmowego.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- znaczna niewydolność albo niewyrównana marskość wątroby
- ciężka choroba serca (również niestabilna albo niewystarczająco kontrolowana choroba serca w ciągu pół roku poprzedzającego leczenie)
- ciąża i okres karmienia piersią
- hemoglobinopatie (talasemia, niedokrwistość sierpowatokrwinkowa)
- w przypadku stosowania z peginterferonem alfa-2a - współistniejące zakażenie HIV-HCV i marskość wątroby albo zmiany stopnia 6 w skali Child-Pugh

Dawkowanie Copegus:
Stosować doustnie. Leczenie preparatem powinien prowadzić lekarz posiadający doświadczenie w podobnych przypadkach medycznych. W ramach terapii skojarzonej z peginterferonem alfa-2a stosować dawkę dostosowaną do genotypu wirusa i wagi pacjenta. Genotyp 1 z wiremią przed leczeniem ? 800 000j.m./ml i HCV RNA niewykrywalnym w 4 i 24 tyg. leczenia: u osób o mc. Większej niż 75 kg stosować 1000 mg, u osób o mc. Mniejszej lub równej 75 kg stosować 1200 mg przez 24 tyg.- 48 tyg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel