EZICLEN koncentrat do sporządzania roztworu doustnego

  • EZICLEN to preparat doustny o właściwościach przeczyszczających i osmotycznych. Przyczynia się do dokładnego oczyszczenia jelita grubego, co jest wskazane przed zabiegami albo badaniami.
  • EZICLEN koncentrat do sporządzania roztworu doustnego
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
bezwodny siarczan sodu, magnezu siarczan siedmiowodny, siarczan potasu

Wskazania:
Zaleca się podawanie leku w celu oczyszczenia jelita grubego u osób dorosłych przed planowanymi badaniami albo zabiegami, które wymagają jego oczyszczenia.

Działanie:
Lek ma postać koncentratu przeznaczonego do sporządzania roztworu doustnego. Zaliczany jest do grupy złożonych, osmotycznych preparatów. Jego mechanizm działania polega głównie na ograniczonym i ulegającym wysyceniu transportowaniu aktywnym siarczanów. Wysycenie procesu transportu siarczanów w przewodzie pokarmowym odpowiada za pozostawienie ich w świetle jelita. Właściwości osmotyczne niewchłoniętych siarczanów przyczyniają się do retencji cząsteczek wody w świetle jelita i sprzyja jego oczyszczeniu. Efekt osmotyczny niewchłoniętych jonów, gdy zostały przyjęte ze znaczną ilością płynów, przebiega z obfita i bardzo wodnistą biegunką. Badania kliniczne potwierdzają, że czysta biegunka pojawia się około 6,3 h po tym jak gdy dawki leku oddzielone były 12-godzinną przerwą, oraz około 2,8 h gdy przyjęte zostały w odstępie 60 minut.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- niedrożność przewodu pokarmowego
- perforacja jelita
- zakłócenia procesu opróżniania żołądka
- problem z drożnością jelita
- zapalenie jelita grubego o charakterze toksycznym albo zespół toksycznego rozszerzenia okrężnicy
- obfite torsje
- poważne odwodnienie
- zastoinowa niewydolność serca
- wodobrzusze
- niewydolność nerek
- aktywna choroba zapalna jelit (np. choroba Crohna, wrzodziejące zapalenia jelita grubego)
- ciąża i okres karmienia piersią

Dawkowanie Eziclen:
Stosować doustnie. Dzień przed badaniem albo zabiegiem należy wczesnym wieczorem (ok 18:00) przyjąć roztwór przygotowany po .przelaniu jednej butelki do dołączonego w opakowaniu kubka i rozcieńczeniu go wodą do kreski (czyli około 0,5 litra). Później zaleca się uzupełnić 2 napełnionymi do kreski kubkami wody albo czystych płynów (tj. około 1 litra) w ciągu następnych 2 h. W dniu badania albo zabiegu rano (10-12 h po wieczornej dawce), zaleca się powtórzenie postępowania z poprzedniego dnia, wykorzystując do tego drugą butelkę. Przyjęcie całości rozcieńczonego roztworu oraz dodatkowej wymaganej ilości wody albo czystych płynów należy zakończyć co najmniej na 60 minut h przed planowanym badaniem bądź zabiegiem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel