Zoledronic Acid Zentiva koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji

  • Zoledronic Acid Zentiva jest preparatem wpływającym na układ mięśniowo-szkieletowy o działaniu hamującym rozpad kości. Przeciwdziała złamaniom, zwłaszcza u pacjentów z nowotworami kości oraz nadmiarem wapnia we krwi.
  • Zoledronic Acid Zentiva koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
kwas zoledronowy (acidum zoledronicum)

Wskazania:
- leczenie hiperkalcemii wywołanej chorobą nowotworową (TIH) u dorosłych pacjentów,
- przeciwdziałanie powikłaniom kostnym (złamania patologiczne, złamania kompresyjne kręgów, napromienianie lub operacje kości, lub hiperkalcemia wywołana chorobą nowotworową) u dorosłych pacjentów z zaawansowanym procesem nowotworowym z zajęciem kości.

Działanie:
Preparat pochodzący z grupy bisfosfonianów, inhibitor resorpcji kości przez osteoklasty. Zawarty w nim kwas zoledronowy zatrzymuje resorpcję kości, nie oddziałując negatywnie na tworzenie, mineralizację oraz właściwości mechaniczne tkanki kostnej. Kwas zoledronowy posiada dodatkwo właściwości przeciwnowotworowe, które mogą mieć wpływ na jego ogólną skuteczność w leczeniu przerzutów nowotworowych do kości - in vitro: blokowanie proliferacji osteoblastów, bezpośrednie działanie cytostatyczne i proapoptotyczne dotyczące komórek nowotworowych, synergizm działania cytostatycznego z innymi preparatami przeciwnowotworowymi, działanie przeciwadhezyjne i przeciwinwazyjne; in vivo: blokowanie resorpcji kości przez osteoklasty, co zmienia mikrośrodowisko szpiku kostnego, wywołując zmniejszenie podatności szpiku na wzrost komórek nowotworowych, działanie antyangiogenne i działanie przeciwbólowe.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną, na inne bisfosfoniany lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- ciąża oraz okres karmienia piersią

Dawkowanie:
Dożylnie. Lek powinien być przypisany przez lekarza mającego doświadczenie w dożylnym podawaniu leków z grupy bisfosfonianów. Zaleca się dobranie indywidualnej dawki. Leczenie hiperkalcemii wywołanej chorobą nowotworową. Dorośli: jednorazowa dawka 4 mg kwasu zoledronowego. Zapobieganie powikłaniom kostnym u pacjentów z zaawansowanym procesem nowotworowym z zajęciem kości. Dorośli: standardowa dawka wynosi 4 mg kwasu zoledronowego co 3 do 4 tygodni. Ponadto pacjenci powinni otrzymywać doustną suplementację preparatami wapnia w ilości 500 mg/dobę oraz witaminą D w ilości 400 j.m./dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel