Zolpidem Vitama tabletki powlekane

  • Zolpidem Vitama jest preparatem oddziałującym na ośrodkowy układ nerwowy o właściwościach nasennych. Wykorzystywany jest w krótkotrwałym leczeniu bezsenności.
  • Zolpidem Vitama tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
winian zolpidemu (zolpidemi tartras)

Wskazania:
Krótkotrwałe leczenie bezsenności, która uniemożliwia normalne funkcjonowanie pacjenta.

Działanie:
Preparat o właściwościach nasennych, wywodzący się z klasy imidazopirydyn. Zolpidem działa głównie na podtypy receptora omega (BZ1). W badaniach doświadczalnych wykazano, że ma on działanie uspokajające w dawkach mniejszych, niż te, które wywołują działanie przeciwdrgawkowe, miorelaksacyjne czy przeciwlękowe. Działanie to jest związane ze swoistym działaniem agonistycznym na receptory ośrodkowe należące do kompleksu wielkocząsteczkowego receptora "GABA-omega" (BZ1 i BZ2), modulującego otwieranie kanału dla jonów chlorkowych.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na zolpidem lub pozostałe składniki preparatu
- ciężka niewydolność wątroby
- zespół bezdechu sennego
- ciężka niewydolność oddechowa
- miastenia
- dzieci i młodzież poniżej 18 lat
- nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży oraz okresie karmienia piersią

Dawkowanie Zolpidem Vitana:
Doustnie. Preparat przeznaczony dla pacjentów dorosłych. Zwykle stosuje się 10 mg na dobę, tuż przed położeniem się spać. U pacjentów w podeszłym wieku, u pacjentów osłabionych oraz u pacjentów z niewydolnością wątroby zalecana dawka wynosi 5 mg na dobę; dawkę tę można zwiększyć do 10 mg na dobę w przypadku dobrej tolerancji leku. Nie należy przekraczać dawki 10 mg na dobę. Zazwyczaj czas trwania leczenia wynosi od kilku dni do 2 tygodni, łącznie z okresem odstawiania leku - maksymalnie 4 tygodnie. W niektórych przypadkach konieczne może być wydłużenie okresu leczenia powyżej maksymalnie zalecanego, jedynie po ponownej ocenie stanu pacjenta. Leczenie preparatem powinno być możliwie najkrótsze.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel