Eplenocard tabletki powlekane

  • EPLENOCARD zawiera eplerenon (antagonistę aldosteronu), który wykazuje właściwości moczopędne. Ponadto odpowiada za skuteczne obniżenie ciśnienia tętniczego krwi.
  • Eplenocard tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
eplerenon (eplerenonum)

Wskazania:
Zaleca się stosowanie preparatu w przypadku niewydolności serca, zaburzeń czynności lewej komory serca i po przebytym niedawno zawale serca (jako środek przeciwdziałający nasileniu choroby oraz ograniczający liczbę zgonów).

Działanie:
Preparat jest antagonistą aldosteronu. Działa na bazie eplerenonu, który charakteryzuje się wybiórczą zdolnością do wiązania z rekombinowanymi ludzkimi receptorami dla mineralokortykosteroidów w odniesieniu do wiązania z rekombinowanymi ludzkimi receptorami dla glikokortykosteroidów, progesteronu i androgenów. Substancja czynna skutecznie przeciwdziała łączeniu się aldosteronu. W wyniku jej podania dochodzi do trwałego wzrostu czynności reninowej osocza i poziomu aldosteronu we krwi, co ma związek ze spadkiem blokującego oddziaływania aldosteronu na uwalnianie reniny. Wzrost czynności reninowej osocza i wzrost poziomu krążącego aldosteronu nie powodują jednocześnie ograniczenia działania leku.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- poziom potasu we krwi przed rozpoczęciem kuracji jest większy niż 5 mmol/l
- poważne zaburzenia wydolności nerek albo/i wątroby
- równoczesne przyjmowanie preparatów diuretycznych oszczędzających potas, leków z potasem bądź silnych inhibitorów CYP3A4 (takich jak: ketokonazol, itrakonazol, rytonawir, nelfinawir, telitromycyna, klarytromycyna i nefazodon), albo połączenia inhibitora konwertazy angiotensyny (ACE) i antagonisty receptora angiotensynowego (ARB).

Dawkowanie Eplenocard:
Stosować doustnie. Leczenie należy rozpoczynać od dawki wynoszącej 25 mg/24h. Później porcję leku należy zwiększać stopniowo (do 28 dni), jednocześnie badając poziom potasu w organizmie. W ramach podtrzymywania zazwyczaj podaje się dawkę wynoszącą 50 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel