Grimodin kapsułki

  • Grimodin to lek wykazujący właściwości przeciwdrgawkowe i przeciwpadaczkowe. Swoje działanie zawdzięcza zawartej w nim substancji czynnej – gabapentyny. Ma postać twardych kapsułek.
  • Grimodin kapsułki
Producent: Egis
Skład: gabapentyna
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
gabapentyna (gabapentinum)

Wskazania:
Zaleca się wykorzystywanie preparatu:
- pomocniczo podczas leczenia padaczki (przy napadach częściowych, także wtórnie uogólnionych) u osób dorosłych i dzieci od 6 roku życia, jeśli dotychczas podawane leki nie przyniosły oczekiwanych rezultatów
- w ramach monoterapii napadów drgawkowych u osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat
- przy obwodowym bólu neuropatycznym (przewlekłych dolegliwościach wywołanych uszkodzeniem nerwów) u osób dorosłych

Działanie:
W skład leku wchodzi gabapentyna. Preparat zaliczany jest do szerokiej kategorii środków przeciwpadaczkowych. Substancja czynna jest niezwykle podobna strukturalnie do neurotransmitera GABA (kwas gamma-aminomasłowy). Charakteryzuje się jednak innym mechanizmem działania niż w przypadku pozostałych składników aktywnych, które wchodzą w interakcje z synapsami GABA-ergicznymi: walproinianu, benzodiazepin, barbituranów,  inhibitorów transaminazy GABA, agonistów GABA, inhibitorów wychwytu GABA oraz proleków GABA. Dotychczas przeprowadzone badania nie wykazały dokładnie jaki jest mechanizm działania gabapentyny podczas leczenia napadów padaczkowych.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki preparatu

Dawkowanie Grimodin:
Stosować doustnie. W przypadku padaczki lub obwodowego bólu neuropatycznego u osób dorosłych i młodzieży zaleca się rozpoczynanie leczenia od 300 mg-900 mg/24h. Z czasem dawka ta jest stopniowo zwiększana, do nawet 1200 mg x 3/24h (przyjmowanych rano, po południu i wieczorem). U dzieci od 6 roku życia przy padaczce podaje się przeważnie 25-35 mg/kg mc./24h. Rozpoczyna się leczenie od dawki wynoszącej 10-15 mg/kg mc./24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel