Ipozumax kapsułki twarde

  • Ipozumax to doustny lek przeciwgrzybiczny. Zawiera pochodną triazolu - itrakonazol, który zaburza syntezę komórkową grzybów. W efekcie niszczy te mikroorganizmy i łagodzi wywoływane przez nie zakażenia.
  • Ipozumax kapsułki twarde
Producent: Temapharm
Skład: itrakonazol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
itrakonazol (itraconazolum)

Wskazania:
Preparat należy stosować w przypadku:
- grzybicy pochwy i sromu
- grzybicy jamy ustnej
- zakażeń skóry wywołanych przez grzyby
- łupieżu pstrego
- grzybicy płytki paznokciowej wywołanej przez dermatofity i (albo) drożdżaki
- grzybica układowa (poza ciężkimi, zagrażającymi życiu)
- zakażenia kryptokokowego, w tym kryptokokowego zapalenia opon mózgowych
- choroby Darlinga
- grzybicy kropidlakowej.

Działanie:
Lek zaliczany jest do kategorii preparatów przeciwgrzybicznych. W jego skład wchodzi itrakonazol charakteryzujący się szerokim spektrum działania. Stanowi pochodną triazolu. Substancja czynna powoduje zaburzenie procesu syntezy w komórkach grzybów, co prowadzi do ich śmierci. Lek przeważnie obejmuje swoim działaniem takie gatunki jak: Candida parapsilosis, Candida albicans, Cladosporium spp.,  Cryptococcus neoformans, Coccidioides immitis, Epidermophyton floccosum, Histoplasma spp., Fonsecaea spp., Geotrichum spp.,  Sporothrix schenckii, Trichosporon, Aspergillus spp., Blastomyces dermatitidis,  Microsporum spp., Malassezia (dawniej Pityrosporum) spp.,  Penicillium marneffei, Pseudallescheria boydii, Paracoccidioides brasiliensis,  spp. Trichophyton spp. Preparat ma postać twardych kapsułek przeznaczonych do stosowania doustnego.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- stosowanie u kobiet w wieku rozrodczym
- ciąża
- równoczesne przyjmowanie: substratów metabolizowanych przez CYP3A4, przyczyniających się do wydłużenia odstępu QT, inhibitorów reduktazy HMG-CoA metabolizowanych przez CY3A3, triazolamu i midazolamu podawane doustnie, alkaloidów sporyszu, ergotaminy i metyloergometryny, eletryptanu, nizoldypiny
- symptomy zaburzeń aktywności komór, takie jak zastoinowa niewydolność serca (CHF) albo z CHF oprócz leczenia zagrażających życiu albo ciężkich zakażeń

Dawkowanie Ipozumax:
Stosować doustnie. W przypadku grzybicy pochwy i sromu stosować 200 mg x 2/24h przez 1 dzień albo 200 mg x 1/24h przez 3 dni. Przy łupieżu pstrym podawać dawkę wynoszącą 200 mg x 1/24h przez tydzień. W przypadku grzybicy skóry stosować 200 mg x 1/4h przez 7 dni albo 100 mg x 1/24h przez 15 dni. Przy grzybicy płytki paznokciowej w ramach leczenia cyklicznego stosować 2 kaps. x 2/24h (200 mg x 2/24h) przez 7 dni. Między kolejnymi cyklami zaleca się zachowanie trzytygodniowego okresu bez podawania preparatu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel