Lapixen tabletki powlekane

  • Lapixen dzięki zawartości lacydypiny odpowiada za skuteczne obniżenie ciśnienia tętniczego. Substancja czynna działa antagonistycznie wobec kanału wapniowego powodujące zmniejszenie oporu obwodowego.
  • Lapixen tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
lacydypina (lacidipinum)

Wskazania:
Preparat zaleca się wykorzystywać w celu leczenia pierwotnego nadciśnienia tętniczego (w ramach monoterapii albo w skojarzeniu z innymi preparatami hipotensyjnymi, np.: beta-adrenolityki, lekami diuretycznymi, inhibitorami ACE).

Działanie:
W skład leku wchodzi lacydypina, czyli antagonista kanału wapniowego charakteryzujący się silnym działaniem. Wykazuje selektywne właściwości wobec kanałów wapniowych tkanki mięśniowej naczyń krwionośnych. Odpowiada za rozszerzenie tętniczek obwodowych. Skutkiem tego jest zredukowanie oporu obwodowego i spadek ciśnienia tętniczego. Badania dowodzą, że substancja czynna posiada znaczący wpływ na zmienne IMT w tętnicy szyjnej (ang: intima-media thickness - grubość błony wewnętrznej i środkowej), co odpowiada działaniu przeciwmiażdżycowemu. Substancja czynna po zastosowaniu doustnym ulega szybkiemu wchłonięciu z przewodu pokarmowego. Preparat ma postać tabletek powlekanych przeznaczonych do stosowania doustnego.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu (przede wszystkim na lacydypinę)
- zwężenie zastawki aorty
- zawał mięśnia sercowego (także 30 dni od jego wystąpienia)
- wstrząs kardiogenny
- niestabilna dusznica bolesna
- okres karmienia piersią

Dawkowanie Lapixen:
Stosować doustnie bez względu na posiłki o stałej porze dnia. Zaleca się rozpocząć leczenie od dawki wynoszącej 2 mg x 1/24h. Dawkę można zwiększyć do 4 mg, a jeśli jest taka uzasadniona potrzeba - do 6 mg/24h. 

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel