Lamitrin tabletki

  • Lamitrin działa na bazie lamotryginy – substancji znanej ze swoich właściwości przeciwdrgawkowych. Ponadto skutecznie zapobiega występowaniu epizodów depresyjnych (przy chorobie afektywno-dwubiegunowej).
  • Lamitrin tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
lamotrygina (lamotriginum)

Wskazania:
Lek stosować:
- u osób dorosłych w celu przeciwdziałania pojawianiu się epizodów depresyjnych, które występują w przebiegu choroby afektywno dwubiegunowej
- u osób dorosłych i dzieci od 13 roku życia w przypadku występowania napadów częściowych i uogólnionych, w tym napadów toniczno-klonicznych (leczenie skojarzone bądź monoterapia); a także napadów padaczkowych mających związek z zespołem Lennoxa-Gastauta (leczenie skojarzone)
- u dzieci od 2 do 12 roku życia w przypadku napadów częściowych i uogólnionych, w tym napadów toniczno-klonicznych oraz napadów mających związek z zespołem Lennoxa-Gastauta (terapia skojarzona) i typowych napadów nieświadomości (monoterapia)

Działanie:
Lek jest jednym z preparatów przeciwdrgawkowych. W jego skład wchodzi lamotrygina, czyli zależny od stosowania i napięcia bloker kanałów sodowych bramkowanych napięciem. Lek blokuje powtarzające się ze znaczną częstotliwością wyładowania komórek nerwowych i zatrzymuje uwalnianie glutaminian. Substancja czynna ulega szybkiemu i całkowitemu wchłonięciu z przewodu pokarmowego.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe leku (szczególnie na lamotryginę)

Dawkowanie Lamitrin:
Stosować doustnie. U osób dorosłych w ramach profilaktyki epizodów depresyjnych w monoterapii albo terapii skojarzonej lekami nie oddziałującymi na metabolizm lamotryginy zaleca się rozpoczynanie kuracji od dawki wynoszącej 25 mg x 1/24h przez pierwsze 14 dni. Później 50 mg/24h przez następne 14 dni. Potem100 mg/24h przez 7 dni. W celu utrzymania efektu terapeutycznego przeważnie stosuje się 200 mg/24h. U osób dorosłych i młodzieży od 13 roku życia w czasie monoterapii na początku stosować 25 mg x 1/24h przez pierwsze 14 dni, potem 50 mg x 1/24h przez kolejne 14 dni. Później dawkę zaleca się zwiększać o nie więcej niż 50-100 mg co 7-14 dni aż do uzyskania wystarczającej reakcji organizmu. Dawka stabilizacyjna zazwyczaj wynosi 100-200 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel