Aspirin Pro 500mg x 20 tabletek

  • Bóle głowy, mięśni, zębów, a także gorączka, z tym wszystkim poradzi sobie Aspirin Pro 500mg. To lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, zawierający kwas acetylosalicylowy.
  • Aspirin Pro 500mg x 20 tabletek
Producent: Bayer
Kod produktu: 28737
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
21,45 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
1 tabletka zawiera substancję czynną: kwas acetylosalicylowy – 500mg. Substancje pomocnicze: krzemionka koloidalna bezwodna, sodu węglan bezwodny. Otoczka tabletki: wosk Carnauba, hypromeloza, cynku stearynian.

Działanie:
Substancja czynna leku to kwas acetylosalicylowy. To składnik o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. Wskazaniem do stosowania leku jest objawowe leczenie gorączki w przypadku grypy lub przeziębienia oraz bóle o różnej etiologii – bóle mięśniowe, bóle zębów i bóle głowy.

Zastosowanie:
Lek Aspirin Pro wskazany do stosowania w przypadku gorączki, a także bólów o małym i średnim natężeniu. Polecany przy objawach przeziębienia i grypy. Dla dorosłych oraz młodzieży powyżej 12. roku życia, o masie ciała wyższej niż 40kg.

Informacje dodatkowe:
Nie łączyć z alkoholem. Należy skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem leku w przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią oraz w przypadku przyjmowania jakichkolwiek leków. Ten lek może przenikać do mleka matki. Lek przechowywać poza zasięgiem dzieci, w temperaturze poniżej 30st. C.

Przeciwwskazania:
Nie stosować leku w przypadku uczulenia na kwas acetylosalicylowy lub inne salicylany, a także na pozostałe substancje zawarte w preparacie. Nie stosować w przypadku, gdy wcześniej występowały działania niepożądane po podaniu kwasu acetylosalicylowego lub niesteroidowych leków przeciwzapalnych np. napady astmy oskrzelowej lub reakcja alergiczna (np. pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, ciężki nieżyt nosa, wstrząs). Przeciwwskazaniem są: choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy; skaza krwotoczna, podwyższone ryzyko krwawienia; ciężka niewydolność nerek, wątroby lub serca. Leku nie powinni przyjmować pacjenci przyjmujący metotreksat w dawkach większych niż 20mg na tydzień; pacjenci leczeni doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi (leki rozrzedzające krew i zapobiegające jej krzepnięciu); kobiety po piątym miesiącu ciąży (ponad 24 tygodnie bez miesiączki). Nie stosować bez porozumienia z lekarzem u dzieci z chorobami wirusowymi (grypa, ospa wietrzna).

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane, w przypadku ich pojawienia się konieczne będzie przerwanie przyjmowania leku i konsultacja lekarska. Mogą to być: krwawienie (np. krwawienie z nosa, z dziąseł, czerwone plamy pod skórą); reakcje alergiczne, takie jak wykwity skórne, napad astmy lub obrzęk twarzy z towarzyszącymi trudnościami w oddychaniu; bóle głowy, zawroty głowy, uczucie utraty słuchu, szumy uszne, wskazujące zazwyczaj na przedawkowanie; krwawienie do mózgu; bóle brzucha; krwawienie z przewodu pokarmowego – występują częściej po zastosowaniu dużych dawek; podwyższenie aktywności enzymów wątrobowych, zwykle odwracalne po przerwaniu leczenia, zaburzenia czynności wątroby; pokrzywka, reakcje skórne; zespół Reye'a (zaburzenia świadomości lub nietypowe zachowania bądź wymioty) u dziecka z choroba wirusową przyjmującego kwas acetylosalicylowy.

Dawkowanie:
Stosować doustnie. Tabletkę przyjmować, popijając dużą ilością płynu. Dorośli, młodzież powyżej 16. roku życia: pojedyncza dawka wynosi 1 tabletkę, w razie konieczności można powtórzyć dawkę po 4 godzinach. Przy nasilonej gorączce lub bólu można zwiększyć dawkę do 2 tabletek i powtórzyć po 4 godzinach. Maksymalna dawka dobowa to 6 tabletek. Osoby po 65. roku życia: przyjmować 1 tabletkę, w razie potrzeby powtórzyć po 4 godzinach. Maksymalna dawka dobowa wynosi 4 tabletki. Dzieci i młodzież 12-15 lat (masa ciała 40-50kg): zalecana dawka to jedna tabletka, dawkę można powtarzać co 4 godziny, maksymalnie 6 tabletek na dobę. Dzieci poniżej 12. roku życia (masa ciała poniżej 40kg): o podaniu leku decyduje lekarz. Osoby z zaburzeniami czynności wątroby, nerek lub krążenia: przed zastosowaniem skonsultować się z lekarzem. Bez konsultacji z lekarzem nie można przyjmować leku dłużej niż 3 dni (przy gorączce) lub 3-4 dni (przy dolegliwościach bólowych).

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Aspirin Pro 500mg x 20 tabletek

2018-07-18

Na ból i gorączkę - paracetamol czy ibuprofen? Oto jest pytanie!

Na ból i gorączkę - paracetamol czy ibuprofen? Oto jest pytanie!
Jak ma działać tabletka przeciwbólowa lub przeciwgorączkowa? Szybko! Więcej nas nie interesuje, liczy się efekt, czyli złagodzenie bólu lub obniżenie gorączki. Idąc tym tropem, łatwo domyślić się, że najlepiej sprzedają się środki zawierające w nazwie dopiski typu „Fast”, „Forte” lub „Max”. Mało kto zastanawia się nad substancją czynną, a to duży błąd! Na rynku dostępne są bowiem leki z paracetamolem oraz z substancjami z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, które wbrew powszechnej opinii różnią się między sobą działaniem. Oto mały przewodnik po lekach przeciwbólowych i przeciwgorączkowych.
pixel