VOLTAREN Express Forte x 20 kapsułek

  • Zawarta w produkcie leczniczym Voltaren Express Forte substancja czynna, czyli diklofenak potasowy to składnik należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Kapsułki Voltaren Express Forte zalecane są w leczeniu bólu np. mięśni.
  • VOLTAREN Express Forte x 20 kapsułek
Producent: Novartis
Kod produktu: 22389
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
25,25 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Substancja czynna – diklofenak potasowy (jedna kapsułka zawiera 25mg soli potasowej diklofenaku). Substancje pomocnicze: makrogol 600, glicerol 85%, woda oczyszczona. Skład kapsułki: żelatyna, glicerol 85%, polisorb 85/70/00 (D-sorbitol+1,4-sorbitan z mannitolem), żółcień chinolinowa 70% (E104).

Działanie:
Diklofenak potasowy wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Lek Voltaren Express Forte w postaci kapsułek polecany jest do stosowania przy różnego rodzaju bólach oraz przy gorączce. Ważną cechą diklofenaku potasowego jest szybkość działania.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Voltaren Express Forte wskazany do stosowania w bólach reumatycznych, mięśniowych, przy ostrym bólu okolicy lędźwiowo-krzyżowej, w bólu głowy, zębów, a także przy bolesnych miesiączkach. Można przyjmować w leczeniu objawów przeziębienia i grypy.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku występowania reakcji alergicznych po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego oraz innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nie stosować w przypadku: choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy, krwawienia bądź perforacji przewodu pokarmowego, ciężkiej niewydolności nerek, wątroby lub serca, równoczesnego stosowania innych leków przeciwbólowych bądź przeciwzapalnych. Nie stosować u kobiet w ciąży, matek karmiących oraz u dzieci poniżej 14. roku życia. Nie nadaje się do stosowania u osób, u których występuje ryzyko odwodnienia.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku mogą pojawić się objawy niepożądane: często – ból brzucha, ból żołądka, biegunka, nudności, wzdęcia; ból głowy, zawroty głowy; zaczerwienienie skóry. Rzadko – senność. Bardzo rzadko – zaparcia, opryszczkowe zapalenie jamy ustnej, zaburzenia smaku; mrowienie lub drętwienie dłoni lub stóp, drżenie; zamazane widzenie, dzwonienie w uszach, kołatanie serca; zmiany nastroju, trudności w zasypianiu, uczucie dezorientacji.

Dawkowanie:
Stosować według zaleceń na ulotce bądź zgodnie z zaleceniami lekarza. Zaleca się przyjmować przez możliwie jak najkrótszy czas, w najmniejszej skutecznej dawce. Maksymalnie, bez konsultacji z lekarzem, stosować przez 5 dni w przypadku bólu lub 3 dni w przypadku gorączki. Dorośli, dzieci i młodzież powyżej 14. roku życia: dawka początkowa – 1 kapsułka przyjmowana co 4-6 godzin. Maksymalna dawka dobowa – 3 kapsułki. Kapsułki przyjmować przed posiłkiem, popijając wodą.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel