Lemilvo tabletki

  • Lek o działaniu przeciwpsychotycznym – Lemilvo – zawiera arypiprazol. Jest to substancja czynna stosowana w leczeniu schizofrenii oraz epizodów maniakalnych w przebiegu choroby afektywnej.
  • Lemilvo tabletki
Producent: Actavis
Skład: arypiprazol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
arypiprazol (aripiprazolum)

Wskazania:
Wskazaniem do stosowania leku Lemilvo jest leczenie schizofrenii u osób dorosłych oraz u młodzieży powyżej 15. roku życia; leczenie epizodów maniakalnych o umiarkowanym lub ciężkim nasileniu w przebiegu zaburzeń afektywnych dwubiegunowych typu I, a także w celu zapobiegania nowym epizodom maniakalnym u osób dorosłych, u których występują przede wszystkim epizody maniakalne oraz które reagują na leczenie przy użyciu arypiprazolu; leczenie epizodów maniakalnych o umiarkowanym lub ciężkim nasileniu w przebiegu zaburzenia afektywnego dwubiegunowego typu I u młodzieży powyżej 13. roku życia, przy czym czas leczenia nie powinien trwać dłużej niż 12 tygodni.

Działanie:
Mechanizm działania substancji czynnej – arypiprazolu – polega na skojarzonym działaniu w stosunku do różnych receptorów, czyli działaniu częściowo agonistycznym w stosunku do receptora dopaminowego D2 i serotoninowego 5HT1a i działaniu antagonistycznym w stosunku do receptora serotoninowego 5HT2a. Lek Lemilvo wskazany jest w leczeniu schizofrenii i występujących jej objawów np. słyszenie i widzenie rzeczy nieistniejących w rzeczywistości, podejrzliwość, chaotyczne zachowanie oraz sposób wysławiania, a także w leczeniu epizodów maniakalnych, które objawiają się m.in. silnym poekscytowaniem, gonitwą myśli, bardzo szybkim mówieniem, rozpierającą energią.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną
- nadwrażliwość na substancje pomocnicze zawarte w leku

Dawkowanie Lemilvo:
Przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. Tabletki należy przyjmować raz na dobę o stałej godzinie, można stosować niezależnie od posiłków. Dorośli: schizofrenia – dobowa dawka początkowa zalecana to 10-15mg, dawka dobowa podtrzymująca to 15mg. Maksymalna dawka dobowa to 30mg. Epizody maniakalne: dobowa dawka początkowa to 15mg (monoterapia lub leczenie skojarzone). Maksymalna dawka dobowa to 30mg. Zapobieganie nawrotom epizodów maniakalnych: kontynuowanie leczenia w tej samej dawce, ewentualna modyfikacja dawki powinna odbyć się po uprzedniej ocenie stanu pacjenta. Dzieci, młodzież: schizofrenia (powyżej 15 lat) – dobowa zalecana dawka to 10mg, przy czym zaleca się rozpocząć od dawki 2mg (w postaci roztworu doustnego) przyjmowanej przez 2 dni i zwiększanej stopniowo do 5mg (przez kolejne 2 dni), aż do osiągnięcia dawki 10mg. Jeśli istnieje taka konieczność, dawkę można zwiększać do maksymalnej dawki dobowej – 30mg. Epizody maniakalne (powyżej 13 lat) – zalecana dawka dobowa to 10mg, przy czym zaleca się rozpocząć od dawki 2mg (w postaci roztworu doustnego) przyjmowanej przez 2 dni i zwiększanej stopniowo do 5mg (przez kolejne 2 dni), aż do osiągnięcia dawki 10mg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel