Linezolid Sandoz tabletki powlekane

  • Tabletki powlekane Linezolid Sandoz zawierają nowoczesny antybiotyk – linezolid. Lek uniemożliwia syntezę białka bakteryjnego, przez co zahamowuje rozwój bakterii. Lek wskazany w przebiegu zapalenia płuc i powikłanych zakażeń tkanek miękkich.
  • Linezolid Sandoz tabletki powlekane
Producent: Sandoz
Kategoria:Antybiotyki
Skład: linezolid
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
linezolid (linezolidum)

Wskazania:
Lek Linezolid Sandoz wskazany w leczeniu szpitalnego i pozaszpitalnego zapalenia płuc, powikłanych zakażeń skóry i tkanek miękkich.

Działanie:
Lek Linezolid Sandoz zawiera substancję antybiotyczną z grupy oksazolidynonów. Mechanizm działania leku polega na hamowaniu namnażania niektórych chorobotwórczych szczepów bakterii poprzez wybiórcze uniemożliwienie syntezy białka bakteryjnego. Dzieje się tak, ponieważ lek wiąże się z rybosomom bakteryjnym w określonych miejscach w taki sposób, że nie dopuszcza do powstania kompleksu inicjującego.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub którykolwiek pomocniczy składnik leku
- przyjmowanie inhibitorów monoaminooksydazy typu A lub B (fenelzyna, izokarboksazyd, selegilina, moklobemid) i dwa tygodnie po zakończeniu ich stosowania
- nieleczone nadciśnienie tętnicze
- guz chromochłonny nadnerczy
- rakowiak
- nadczynność tarczycy
- depresja w przebiegu choroby afektywnej dwubiegunowej
- zaburzenia schizoaktywne
- ostre stany dezorientacji
- przyjmowanie któregokolwiek z wymienionych leków: inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, agoniści receptorów serotoninowych 5-HT (tryptany), bezpośrednio lub pośrednio działające sympatykomimetyki (w tym leki rozszerzające oskrzela, pseudoefedryna i fenylopropanolamina), leki zwiększające napięcie naczyń (np. adrenalina, noradrenalina), leki działające dopaminergicznie (np. dopamina, dobutamina), petydyna lub buspiron
- ciąża i karmienie piersią.

Dawkowanie Linezolid Sandoz:
Dawkowanie i czas leczenia zależą od rodzaju patogenu i są ustalane przez lekarza. Stosować według zaleceń lekarza. Przyjmować przez maksymalnie 28 dni. U dorosłych w szpitalnym i pozaszpitalnym zapaleniu płuc: 600mg dwa razy dziennie przez 10-14 dni. U dorosłych w powikłanym zakażeniu skóry i tkanek miękkich: 600mg dwa razy dziennie przez 10-14 dni. Zażywać doustnie, popijając wodą. Stosować niezależnie od posiłków.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel