FERVEX o smaku malinowym x 12 saszetek

  • Wiele osób preferuje zamiast tabletek preparat w postaci granulatu to sporządzania roztworu. Taką możliwość oferuje Fervex o smaku malinowym. Lek zawiera paracetamol, kwas askorbowy oraz feniraminę, dzięki czemu szybko zwalcza objawy przeziębienia.
  • FERVEX o smaku malinowym x 12 saszetek
Producent: Upsa
Kod produktu: 29736
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
27,43 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Jedna saszetka zawiera: paracetamol – 500mg, kwas askorbowy – 200mg, maleinian feniraminy – 25mg oraz substancje pomocnicze: sacharoza (11,555g), kwas cytrynowy bezwodny, guma arabska, sacharyna sodowa, aromat malinowy (octan etylu, octan izoamylu, kwas octowy, alkohol benzylowy, trójacetyna, wanilina, p-hydroksybenzyloaceton, maltodekstryna, modyfikowana skrobia kukurydziana E 1450, barwnik Allura Red E 129, błękit brylantowy E 133, żółcień pomarańczowa, Permastabil 505528 RI, malina 054428 A, sodu chlorek, sodu siarczan).

Działanie:
Lek złożony Fervex o smaku malinowym zawiera paracetamol, czyli substancję o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. W składzie jest również maleinian feniraminy. Feniramina odpowiada za zmniejszenia przekrwienia oraz obrzęku śluzówki nosa. Ogranicza wytwarzanie wydzieliny, a także blokuje łzawienie oczu i odruch kichania. Kwas askorbowy, czyli witamina C pomaga skrócić czas trwania infekcji.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Fervex o smaku malinowym wskazany do stosowania w doraźnym leczeniu objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych – gorączka, ból głowy, zapalenie śluzówki gardła i nosa. Preparat odpowiedni dla dorosłych i młodzieży powyżej 15. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Lek zawiera cukier, dlatego osoby z cukrzycą powinny zachować ostrożność. Lek może powodować senność, dlatego zaleca się zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby, jaskry z wąskim kątem, rozrostu gruczołu krokowego z towarzyszącym utrudnionym oddawaniem moczu. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 15. roku życia. Nie należy stosować u osób z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy (lek zawiera sacharozę).

Działania niepożądane:
Objawy niepożądane, które mogą wystąpić podczas stosowania leku: powiązane z zastosowaniem feniraminy: działania neurowegetatywne – uspokojenie lub senność, bardziej nasilone w początkowym okresie leczenia, objawy antycholinergiczne, takie jak suchość błon śluzowych, zaparcia, zaburzenia akomodacji, rozszerzenie źrenic, kołatanie serca, ryzyko zatrzymania moczu, niedociśnienie ortostatyczne, zaburzenia równowagi, zawroty głowy, zaburzenia pamięci lub koncentracji uwagi, częściej u osób w wieku podeszłym, zaburzenia koordynacji ruchowej, drżenia, splątanie, omamy, rzadziej objawy o typie pobudzenia: niepokój ruchowy, nerwowość, bezsenność; reakcje nadwrażliwości (rzadko): rumień, świąd, wyprysk plamica, pokrzywka, obrzęk, rzadziej obrzęk Quinckego (obrzęk warg, języka czy krtani), wstrząs anafilaktyczny; objawy ze strony układu krwiotwórczego – leukocytopenia, neutropenia, małopłytkowość, niedokrwistość hemolityczna. Powiązane z zastosowaniem paracetamolu: reakcje nadwrażliwości (wstrząs anafilaktyczny, obrzęk Quinckego, rumień pokrzywka i wysypka skórna) – objawy te wymagają natychmiastowego zaprzestania stosowania tego leku; wyjątkowo rzadko: małopłytkowość, leukocytopenia, neutropenia.

Dawkowanie:
Zaleca się postępować zgodnie ze wskazówkami na ulotce lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Dorośli, dzieci powyżej 15. roku życia: 1 saszetka przyjmowana 2-3 razy na dobę. Między kolejnymi dawkami należy zachować przynajmniej 4 godziny przerwy. U osób z zaburzeniami czynności nerek przerwa powinna zostać wydłużona do 8 godzin. Zawartość saszetki rozpuścić w szklance wody (zimnej lub gorącej). W przypadku stanów grypopodobnych zaleca się rozpuszczać preparat w gorącej wody i wypijać wieczorem, od razu po wystąpieniu pierwszych objawów. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 5 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel