Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Pyrantelum Owix 250mg/5 ml zawiesina doustna 15ml

  • Produkt leczniczy Pyrantelum Owix 250mg/5ml ma postać zawiesiny doustnej o smaku morelowym. Jest to lek przeznaczony do stosowania u dzieci i dorosłych w przypadku zakażenia robakami obłymi m.in. glistą ludzką lub owsikami.
  • Pyrantelum Owix 250mg/5 ml zawiesina doustna 15ml
Producent: Medana
Kod produktu: 2846
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
22,55 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Pyrantelum Owix ulotka

 

Skład Pyrantelum Owix:

Substancja czynna leku: pyrantel. 5ml zawiesiny doustnej zawiera pyrantel (w postaci pyrantelu embonianu) – 250mg oraz pozostałe składniki: sodu benzoesan (E 211), karmeloza sodowa, sorbitol 70% (E 420), glicerol, glinu-magnezu krzemian, polisorbat 80, powidon, aromat morelowy, emulsja symetykonu, kwas cytrynowy jednowodny, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

Działanie:

Zawarta w leku Pyrantelum 250mg/5ml substancja czynna, czyli pyrantel oddziałuje na mięśnie pasożytów jelitowych (robaków obłych). Gdy pasożyty zostaną unieruchomione, ruchy jelit powodują ich usunięcie. Zaletą zastosowanie pyrantelu jest m.in. fakt, że nie powoduje on podrażniania jelit, a także nie przyczynia się do przemieszczania robaków. Lek działa na pasożyty we wczesnym stadium oraz na ich dojrzałe formy, nie wykazuje jednak działania w stosunku do larw podczas ich migracji w tkankach.

Zastosowanie Pyrantelum Owix bez recepty:

Produkt leczniczy Pyrantelum 250mg/5 ml zawiesina doustna wskazany do stosowania w zakażeniu jelitowym robakami obłymi: zakażeniu owsikiem, glistą ludzką, tęgoryjcem dwunastnicy, tęgoryjcem amerykańskim. Przeznaczony do stosowania u dzieci i dorosłych.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się zachować ostrożność podczas stosowania leku u dzieci poniżej 2. roku życia, u osób z zaburzeniami czynności wątroby, u pacjentów niedożywionych, u pacjentów z anemią (niedokrwistością). Lek zawiera sorbitol (5ml leku zawiera 3,06g sorbitolu 70%), który może wywoływać lekkie działanie przeczyszczające. Osoby z nietolerancją niektórych cukrów powinny zgłosić to lekarzowi.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku stosowania piperazyny, a także w trakcie leczenia miastenii (choroba mięśni szkieletowych). Nie zaleca się stosować u kobiet w okresie ciąży oraz w okresie laktacji.

Działania niepożądane:

W trakcie przyjmowania leku mogą wystąpić działania niepożądane: zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty, bóle brzucha, zaburzenia łaknienia, biegunka, podwyższenie aktywności enzymów wątrobowych; zaburzenia układu nerwowego: senność lub bezsenność, bóle i zawroty głowy; zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: alergiczne wysypki skórne.

Dawkowanie Pyrantelum Owix:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Przyjmować doustnie w trakcie posiłku lub tuż po jego zakończeniu. Przed zastosowaniem wstrząsnąć. Przed podaniem leku nie jest konieczne podanie środków o działaniu przeczyszczającym. Dawka dla dorosłych oraz dzieci o masie ciała powyżej 10kg: w przypadku glistnicy: z reguły podanie jednorazowej dawki jest skuteczne, jednak w przypadku braku poprawy dawkę należy powtórzyć po 2-3 tygodniach; w przypadku owsicy: jednorazowo podać dawkę 11mg na kg masy ciała, dawkę powtórzyć po 2-3 tygodniach; w przypadku zakażenia tęgoryjcem dwunastnicy lub tęgoryjcem amerykańskim: dawkę 11mg na kg masy ciała podawać raz na dobę przez 3 kolejne dni. Szczegółowa tabela z dawkowaniem leku w zależności od masy ciała znajduje się na ulotce. Do odmierzania dawek zaleca się używać dołączonej do opakowania miarki. W przypadku owsicy zaleca się przeprowadzić kurację u całej rodziny chorego, równocześnie przypomina się o przestrzeganiu zasad higieny.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Pyrantelum Owix 250mg/5 ml zawiesina doustna 15ml

2020-07-15

Leczenie glistnicy bez recepty

Leczenie glistnicy bez recepty
Glistnica to popularna choroba układu pokarmowego, wywoływana przez bytującą w organizmie człowieka glistę ludzką. Na zakażenie najbardziej narażone są osoby, które nie przestrzegają podstawowych zasad higieny, takich jak: mycie rąk po wyjściu z toalety czy spożywanie niemytych warzyw i owoców. Jak podają dane statystyczne zarażenie nicieniem jelitowym jest najpowszechniejszym schorzeniem na całym świecie – jakie są objawy zarażenia i jak przebiega leczenie glistnicy?
2017-06-12

Uwaga, robaki! Zakażenia pasożytnicze u ludzi - przyczyny, objawy, leczenie

Uwaga, robaki! Zakażenia pasożytnicze u ludzi - przyczyny, objawy, leczenie
Na samą myśl o robakach wzdrygasz się z obrzydzenia! Bez dwóch zdań są one Twoim największym koszmarem! Teraz wyobraź sobie, że grupa pasożytów zadomowiła się w Twoich jelitach, a część z nich swobodnie, wraz z krwią, podróżuje po całym ciele. To nie żart! Zakażenia pasożytnicze to nie domena krajów Trzeciego Świata! To realny problem, który może dotyczyć Ciebie i Twoich najbliższych!
pixel