THERAFLU Max Grip x 10 saszetek

  • Infekcji powiedz stanowcze nie! W opanowaniu objawów grypy i przeziębienia z pewnością pomoże Ci Theraflu Max Grip, który zawiera aż trzy składniki aktywne: paracetamol, fenylefrynę i witaminę C.
  • THERAFLU Max Grip x 10 saszetek
Producent: Novartis
Kod produktu: 30849
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
23,59 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Jedna saszetka zawiera: substancje czynne: paracetamol – 1000mg, kwas askorbowy – 70mg, chlorowodorek fenylefryny – 10mg oraz substancje pomocnicze: sacharoza, kwas winowy, sodu cytrynian, aspartam, aromat mentolu i owoców leśnych Berry Fruits Flavorburst (4-(parahydroksyfenyl)-2-butanon, kwas octowy, wanilina, 1-mentol, d-limonen, aromat kwiatu bzu czarnego, olejek eteryczny bukko, sacharoza, maltodekstryna, skrobia modyfikowana E1450, olej słonecznikowy), barwnik Euroblend Blackcurrant (karmoizyna E122, zieleń S E142, żółcień pomarańczowa E110, chlorek sodu, siarczan sodu, substancje lotne).

Działanie:
Lek Theraflu Max Grip w postaci saszetek to sposób na złagodzenie takich objawów grypy i przeziębienia jak zatkany nos i zatoki, gorączka, ból gardła i ból głowy. Za to holistyczne działanie odpowiadają trzy substancje czynne, czyli paracetamol, witamina C oraz fenylefryna. Paracetamol to składnik, który powoduje zmniejszenie gorączki oraz koi ból. Fenylefryna obkurcza naczynia krwionośne, w wyniku czego ułatwia oddychanie oraz udrożnia nos i zatoki. Witamina C wzmacnia odporność i wspiera walkę z infekcją.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Theraflu Max Grip wskazany do krótkotrwałego, objawowego leczenia grypy i przeziębienia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej (nieprzekraczającej 30st. C). Zawiera aspartam (źródło fenyloalaniny), sacharozę (5g), sód (117mg) oraz barwniki: żółcień pomarańczową, karmoizynę, które mogą wywoływać reakcję alergiczną.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku oraz u osób przyjmujących inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) oraz w okresie 14 dni od zakończenia kuracji takimi lekami; u osób stosujących zydowudynę; u osób zażywających trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne; u osób stosujących leki blikujące receptory beta-adrenergiczne oraz u osób, u których zdiagnozowano chorobę alkoholową, jaskrę zamykającego się kąta, niewydolność wątroby, ciężką niewydolność nerek, nadczynność tarczycy, cukrzycę, choroby układu krążenia, nadciśnienie tętnicze, guz chromochłonny nadnerczy. Nie stosować u dzieci młodszych niż 12 lat. Nie podawać kobietom w ciąży i w trakcie laktacji bez wyraźnego wskazania lekarskiego.

Działania niepożądane:
Stosowanie leku może wywołać bardzo rzadko następujące działania niepożądane: bóle i zawroty głowy, bezsenność, nerwowość, podniesienie ciśnienia tętniczego oraz nudności i wymioty. W przypadku wystąpienia takich objawów jak: reakcja alergiczna, wysypka skórna, ciężka reakcja skórna, problemy z oddychaniem, krwawienia, sińce, utrata wzroku, przyspieszone tętno lub kłopoty z oddawaniem moczu, należy niezwłocznie przerwać stosowanie leku i zgłosić się do lekarza.

Dawkowanie:
Przyjmować zgodnie ze wskazówkami na ulotce lub według zaleceń lekarza. Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: 1 saszetka co 4-6 godzin. Przygotowanie napoju: do połowy szklanki gorącej wody wsypać zawartość saszetki, dokładnie rozmieszać, wypić. Jeśli to konieczne, do napoju można dodać nieco cukru lub zimnej wody. Nie przekraczać 4 saszetek na dobę. Nie zażywać dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem. Jeśli po tym czasie objawy nie ustąpią lub pogorszą się, konieczna jest wizyta u lekarza.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z THERAFLU Max Grip x 10 saszetek

2019-12-01

Leki na przeziębienie

Leki na przeziębienie
Dopadł Cię katar, kaszel i uciążliwe kichanie a nie wiesz jakie leki na przeziębienie wybrać? Nie pozwól, aby stan zapalny się rozwinął – szybka reakcja zahamuje rozwój wirusa, który może przerodzić się w poważniejszą chorobę. Najczęściej wykorzystywane leki na przeziębienie bazują na paracetamolu oraz kwasie acetylosalicylowym. Apteczka domowa w okresie jesiennym powinna być wyposażona dodatkowo w syropy przeciwkaszlowe i przeciwbólowe oraz preparaty służące do udrożnienia nosa. Ze względu na okres wzmożonych przeziębień i infekcji pacjenci bardzo często sięgają po kwas l-askorbinowy, czyli witaminę C. Zapoznajmy się z lekami na przeziębienie i nie pozwólmy, aby stan zapalny czerpał z nas żniwo!
pixel