Theraflu Total Grip x 16 kapsułek

  • Theraflu Total Grip zawiera aż trzy substancje, dzięki czemu kompleksowo leczy objawy przeziębienia. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, gwajafenezyna – wykrztuśnie, a fenylefryna udrożnia zatkany nos.
  • Theraflu Total Grip x 16 kapsułek
Producent: GlaxoSmithKline
Kod produktu: 32370
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
24,33 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Substancjami czynnymi leku są paracetamol, chlorowodorek fenylefryny i gwajafenezyna. Jedna kapsułka zawiera 500mg paracetamolu, 6,1mg chlorowodorku fenylefryny (co odpowiada 5mg fenylefryny zasady) oraz 100mg gwajafenezyny. Pozostałe składniki to: kroskarmeloza sodowa, skrobia kukurydziana, lauryloslarczan sodu, talk i stearynian magnezu. Otoczka kapsułki: żelatyna, woda oczyszczona, indygotyna (E132), dwutlenek tytanu (El 71), żółcień chinolinowa (E104), laurylosiarczan sodu, erytrozyna (E127).

Działanie:
Połączenie aż trzech substancji czynnych łagodzących objawy przeziębienia w leku Theraflu Total Grip. Zawarty w kapsułach paracetamol wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Chlorowodorek fenylefryny redukuje obrzęk i przekrwienie śluzówki nosa, dzięki czemu udrożnia zatkany nos i ułatwia oddychanie. Gwajafenezyna to substancja o właściwościach wykrztuśnych, której mechanizm działania polega na rozrzedzeniu wydzieliny i zmniejszeniu nasilenia mokrego kaszlu.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Theraflu Total Grip wskazany do krótkotrwałego leczenia symptomów przeziębienia, dreszczy i grypy takich jak łagodne i umiarkowane bóle, gorączka, uczucie zatkanego nosa i mokry kaszel. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 16. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej nieprzekraczającej 25st. C.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u pacjentów z chorobami serca lub podwyższonym ciśnieniem krwi (nadciśnienie tętnicze); u pacjentów z cukrzycą; u pacjentów z nadczynnością tarczycy; u pacjentów z jaskrą z zamkniętym kątem widzenia; u pacjentów z guzem chromochłonnym nadnerczy; u pacjentów, którzy przyjmują aktualnie lub przyjmowali w ciągu ostatnich 14 dni inhibitory monoaminooksydazy (inhibitory IMAO); u pacjentów przyjmujących trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne; u pacjentów przyjmujących beta-adrenolityki; u pacjentów przyjmujących inne leki sympatykomimetyczne, np. leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej, leki zmniejszające apetyt, leki psychostymulujące podobne do amfetaminy.

Działania niepożądane:
Jak każdy lek Theraflu Total Grip może wywołać działania niepożądane. W przypadku wystąpienia: reakcji alergicznych obejmujących świszczący oddech, duszność, obrzęk twarzy i ust; wysypki skórnej, w tym pokrzywki i świądu oraz zaczerwienienia skóry; złuszczania się skóry, pęcherzy, owrzodzeń i owrzodzeń w jamie ustnej; zaburzeń związanych z krwią, takich jak nietypowe krwawienie, powstawanie siniaków; zażółcenie skóry lub oczu (żółtaczka) należy bezzwłocznie przerwać stosowanie leku i zgłosić się do lekarza. Objawy te mogą oznaczać problemy z wątrobą i występują rzadko lub bardzo rzadko. Pozostałe działania niepożądane występujące rzadko lub bardzo rzadko: ból lub dyskomfort w obrębie jamy brzusznej (biegunka, nudności, wymioty); bóle głowy i zawroty głowy; wysokie ciśnienie krwi, kołatanie serca, szybkie bicie serca; zaburzenia snu, niepokój, pobudzenie psychoruchowe, nerwowość, drażliwość lub dezorientacja; problemy z oddychaniem; rozszerzenie źrenicy, podwyższone ciśnienie w oku. Ponadto rzadko mogą występować nieprawidłowe wyniki badań laboratoryjnych testów czynnościowych wątroby.

Dawkowanie:
Stosować zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce lub według wskazówek lekarza. Zwykle zaleca się: dorośli, osoby w podeszłym wieku i młodzież powyżej 16. roku życia o masie ciała powyżej 50kg – przyjmować 2 kapsułki co 4 do 6 godzin, w zależności od potrzeb. Popić wodą. Nie żuć. Pomiędzy dawkami należy zachować odstęp czasowy nie krótszy niż 4 godziny. Nie zażywać więcej niż 6 kapsułek na dobę (3 dawki po 2 kapsułki). Maksymalna dzienna dawka (6 kapsułek) odpowiada 3000mg paracetamolu, 36,6mg chlorowodorku fenylefryny i 600mg gwajafenezyny. Nie należy stosować leku dłużej niż 3 dni. W przypadku nie ustąpienia objawów lub ich nasilenia po 3 dniach leczenia należy skonsultować się z lekarzem. Nie przekraczać maksymalnej zalecanej dawki.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Theraflu Total Grip x 16 kapsułek

2019-12-01

Leki na przeziębienie

Leki na przeziębienie
Dopadł Cię katar, kaszel i uciążliwe kichanie a nie wiesz jakie leki na przeziębienie wybrać? Nie pozwól, aby stan zapalny się rozwinął – szybka reakcja zahamuje rozwój wirusa, który może przerodzić się w poważniejszą chorobę. Najczęściej wykorzystywane leki na przeziębienie bazują na paracetamolu oraz kwasie acetylosalicylowym. Apteczka domowa w okresie jesiennym powinna być wyposażona dodatkowo w syropy przeciwkaszlowe i przeciwbólowe oraz preparaty służące do udrożnienia nosa. Ze względu na okres wzmożonych przeziębień i infekcji pacjenci bardzo często sięgają po kwas l-askorbinowy, czyli witaminę C. Zapoznajmy się z lekami na przeziębienie i nie pozwólmy, aby stan zapalny czerpał z nas żniwo!
pixel