Abiazyt tabletki powlekane

  • Azytromycyna jest substancją czynną wykorzystywaną w leczeniu niektórych zakażeń bakteryjnych. Produkt leczniczy Abiazyt w postaci tabletek powlekanych można stosować między innymi w leczeniu ostrego zapalenia zatok.
  • Abiazyt tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
azytromycyna (azithromycinum)

Wskazania:
Wskazaniami do przyjmowania leku Abiazyt są zakażenia, które zostały wywołane przez drobnoustroje wrażliwe na zawartą w leku substancję czynną, czyli azytromycynę, a są to: ostre zapalenie zatok; ostre zapalenie ucha środkowego; paciorkowcowe zakażenie gardła, zakażenie migdałków (w sytuacji, gdy terapia lekami pierwszego rzutu z grupy beta-laktamów nie jest możliwa, a paciorkowiec ropny jest wrażliwy na leczenie azytromycyną), w stanach zaostrzenia przewlekłego zapalenia oskrzeli o podłożu bakteryjnym; lekkie lub umiarkowanie ciężkie zapalenie płuc; zakażenia skóry oraz tkanek miękkich (stopień łagodny i umiarkowany); niepowikłane zakażenia wywołane przez Chlamydia trachomatis.

Działanie:
Produkt leczniczy Abiazyt w postaci tabletek powlekanych zawiera azytromycynę. Jest to antybiotyk makrolidowy, który należy do grupy azalidów. Azytromycyna hamuje syntezę białka bakteryjnego. Jest to lek wskazany w leczeniu zakażeń o podłożu bakteryjnym, które wywoływane są przez bakterie wrażliwe na azytromycynę.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną, inne antybiotyki z grupy makrolidów oraz ketolidów
- nadwrażliwość na którąkolwiek substancję pomocniczą

Dawkowanie:
Stosować według wskazówek lekarza. Lek należy przyjmować w jednorazowej dawce dobowej. Przyjmować doustnie, niezależnie od posiłków. Tabletkę można dzielić. U dzieci oraz u młodzież powyżej 45kg, a także u osób dorosłych: w przypadku infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych, ostrego zapalenia ucha, infekcji skóry i tkanek miękkich: stosować dawkę łączną 1500mg podawaną przez 3 dni w jednorazowej dawce dobowej po 500mg. Możliwe jest również przyjmowanie dawki łącznej 1500mg przez 5 dni, wówczas w pierwszym dniu należy przyjąć jednorazową dawkę 500mg, a przez kolejne 4 należy stosować jednorazową dawkę dobową 250mg. W przypadku niepowikłanego zakażenia wywołanego przez Chlamydia trachomatis stosować jednorazowo dawkę 1000mg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel