KLESZCZ EXPERT Preparat do usuwania kleszczy 9ml

  • Prosty i bezbolesny sposób na wyciąganie kleszczy z ciała. Preparat do usuwania kleszczy Kleszcz Expert to wyrób medyczny, który zamraża kleszcza, aby umożliwić jego szybkie usunięcie. Jedno opakowanie zawiera 90 dawek sprayu zamrażającego.
  • KLESZCZ EXPERT Preparat do usuwania kleszczy 9ml
Producent: Albert Polska
Przechowywanie: pokojowa
22,59 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Składniki KLESZCZ EXPERT Preparat do usuwania kleszczy:

1,1,1,2-tetrafluoroetan.

W zestawie:
Preparat w sprayu do zamrażania kleszczy (9ml), pęseta do usuwania kleszczy z ciała.

Działanie KLESZCZ EXPERT Preparat do usuwania kleszczy:

Wystarczy kilka sekund, aby wyciągnąć kleszcza! Preparat do usuwania kleszczy Kleszcz Expert zamraża pajęczaka za pomocą gazu – 1,1,1,2-tetrafluoroetanu. Zamrożony kleszcz jest łatwiejszy do usunięcia, równocześnie, gdy jest on tak unieruchomiony prawdopodobieństwo, że zwróci on treści pokarmowe zawierające chorobotwórcze drobnoustroje, jest zmniejszone. Szybkie usunięcie kleszcza pozwala ograniczyć ryzyko boreliozy. W opakowaniu oprócz sprayu znajduje się również praktyczna pęseta.

Zastosowanie:
Wyrób medyczny Kleszcz Expert Preparat do usuwania kleszczy przeznaczony do szybkiego i bezbolesnego wyciągania kleszczy ze skóry.

Informacje dodatkowe KLESZCZ EXPERT Preparat do usuwania kleszczy:

Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Należy pamiętać, że usunięcie kleszcza nie chroni w pełni przed zachorowaniem na choroby odkleszczowe. Należy unikać kontaktu z oczami oraz spryskiwania oczu, a także kontaktu ze śluzówką ust i nosa. Nie wdychać (zaleca się stosować w przewiewnych pomieszczeniach). W przypadku przekroczenia ilości zalecanych dawek dziennych może dojść do odmrożenia. Trzeba pamiętać, że usunięcie kleszcza nie daje całkowitej gwarancji, że nie dojdzie do rozwoju chorób odkleszczowych. W przypadku zaobserwowania niepokojących objawów (np. rumień) konieczna jest konsultacja lekarska.


Przeciwwskazania KLESZCZ EXPERT Preparat do usuwania kleszczy:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Nie stosować na skórze zmienionej chorobowo.

Sposób użycia KLESZCZ EXPERT Preparat do usuwania kleszczy:

Wyłącznie do użytku zewnętrznego. Każdorazowo przed użyciem należy wstrząsnąć pojemnikiem. Dozownik należy skierować w kierunku kleszcza i z odległości 2-3cm spryskać kleszcza, naciskając dozownik do oporu. W ten sposób zostanie uwolniona odpowiednia ilość preparatu. W przypadku, gdy kleszcz nadal się rusza, należy powtórzyć czynność. W jednym miejscu można użyć preparatu trzy razy. Używając pęsety dołączonej do opakowania, należy wyjąć zamrożonego kleszcza. Jeśli kleszcz został wyjęty, należy zdezynfekować miejsce wkłucia. Następnie dokładnie umyć ręce wodą z mydłem, a później zdezynfekować. W niektórych przypadkach po zastosowaniu preparatu może wystąpić przemijająca reakcja skórna np. podrażnienia lub zaczerwienienie, produkt nie ma jednak negatywnego wpływu na skórę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z KLESZCZ EXPERT Preparat do usuwania kleszczy 9ml

2021-07-09

Jak wyciągnąć kleszcza? - kilka sposobów

Jak wyciągnąć kleszcza? -  kilka sposobów
Sezon na kleszcze w pełni! Wakacje rozpoczęte, a wraz z nimi wycieczki i beztroski wypoczynek na łonie natury. Niestety z roku na rok kleszczy jest coraz więcej, a wraz z ich namnażaniem się zwiększa ryzyko, że zaatakuje i Ciebie! Kleszcz, choć maleńki atakuje podstępnie. Wybiera najlepsze do żerowania miejsce, a wkłucie, choć głębokie jest całkowicie bezbolesne. Jak wyciągnąć kleszcza, jakie przyrządy do wyciągania kleszczy używać i gdzie zwrócić się o ewentualną pomoc?
pixel