Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Nicorette Fruit 4mg x 20 tabletek do ssania

  • Bardzo trudno jest zerwać z nałogiem nikotynowym, dlatego należy stosować każdą możliwą pomoc. Jednym ze sposobów na walkę z paleniem papierosów jest produkt leczniczy Nicorette Fruit 4mg w postaci tabletek do ssania z nikotyną.
  • Nicorette Fruit 4mg x 20 tabletek do ssania
Producent: Johnson&Johnson
Kod produktu: 34074
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
19,55 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
1 tabletka do ssania zawiera: 4mg nikotyny (w postaci nikotyny z kationitem) oraz pozostałe składniki (rdzeń tabletki): mannitol, guma ksantan, aromat tutti frutti suszony rozpyłowo (aromat tutti frutti płynny, guma arabska (E414)), sodu węglan bezwodny (E 500i), sukraloza (E 955), acesulfam potasowy (E 950), magnezu stearynian (E 470b); otoczka: hypromeloza (E 464), aromat tutti frutti płynny (olejek pomarańczy, terpeny olejku pomarańczy, izoamylu maślan, cytral), tytanu dwutlenek (E 171), sukraloza (E 955), acesulfam potasowy (E 950), polisorbat 80 (E 433), połysk Sepifilm (hypromeloza, celuloza mikrokrystaliczna, pigmenty perłowe na bazie miki (tytany dwutlenek (E 171), krzemian glinowo-potasowy)).

Działanie:
Tabletki do ssania to jedna z form dostępnych na rynku leków z nikotyną. Produkt leczniczy Nicorette Fruit 4mg zawiera aż 4mg nikotyny w postaci nikotyny z kationitem w każdej tabletce. Preparat zmniejsza objawy pojawiające się wraz z odstawieniem nikotyny oraz zmniejsza głód nikotynowy. Skuteczność nikotynowej terapii zastępczej będzie wyższa, gdy zostanie ona połączona z programem wsparcia behawioralnego.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Nicorette Fruit 4mg wskazany do stosowania w leczeniu uzależnienia od nikotyny, pomaga zredukować głód nikotynowy oraz inne objawy odstawienne. Lek odpowiedni dla osób silnie uzależnionych, czyli wypalających pierwszego papierosa w ciągu 30 minut po przebudzenia lub wypalających powyżej 20 papierosów na dobę. Dla osób powyżej 18. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Stosowanie u dzieci od 12. do 17. roku życia oraz u kobiet w okresie ciąży i laktacji możliwe jest wyłącznie na zlecenie lekarza.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Nie stosować u osób, które nie palą.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku mogą pojawić się objawy uboczne. Działania niepożądane występujące podczas stosowania leku Nicorette Fruit 4mg: zaburzenia układu immunologicznego: (niezbyt często): nadwrażliwość, (częstość nieznana): reakcje alergiczne, w tym anafilaksja i obrzęk naczynioruchowy; zaburzenia psychiczne: (niezbyt często): niezwykłe sny; zaburzenia układu nerwowego: (bardzo często): bóle głowy, (często): parastezja, dysgeuzja; zaburzenia oka: (częstość nieznana): niewyraźne widzenie, nasilone łzawienie; zaburzenia serca: (niezbyt często): kołatania serca, tachykardia, migotanie przedsionków; zaburzenia naczyniowe: (niezbyt często): zaczerwienienie twarzy, nadciśnienie tętnicze; zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: (bardzo często): kaszel, czkawka, podrażnienie gardła; (niezbyt często): skurcz oskrzeli, duszność, dysfonia, przekrwienie błony śluzowej nosa, ból jamy ustnej oraz gardła, kichanie, ucisk w gardle; zaburzenia żołądka i jelit: (bardzo często): nudności, podrażnienie jamy ustnej lub gardła i języka, (często): ból brzucha, suchość w jamie ustnej, biegunka, niestrawność, wzdęcia, nadmierne wydzielanie śliny, zapalenie śluzówki jamy ustnej, zgaga, wymioty, (niezbyt często): odbijanie, zapalenie języka, pęcherze i łuszczenie się śluzówki jamy ustnej, parastezja jamy ustnej, (rzadko): dysfagia, niedoczulica jamy ustnej, odruch wymiotny, (częstość nieznana): suchość śluzówki gardła, dyskomfort żołądkowo-jelitowy, ból warg; zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: (niezbyt często): wysypka, pokrzywka, nadmierne pocenie, świąd, (częstość nieznana): rumień; zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: (często): zmęczenie, uczucie pieczenia, (niezbyt często): astenia, dyskomfort i ból w klatce piersiowej, złe samopoczucie.

Dawkowanie:
Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Tabletkę umieścić w jamie ustnej, odczekać do jej rozpuszczenia. Co jakiś czas można ją przesuwać na drugą stronę jamy ustnej. Czas rozpuszczania tabletki to około 16-19 minut. Nie rozgryzać, nie połykać w całości. Podczas, gdy tabletka jest w jamie ustnej nie należy nic jeść ani pić. Nie stosować dłużej niż 9 miesięcy, jeśli po tym czasie nadal odczuwana jest potrzeba leczenia należy skonsultować się z lekarzem. Natychmiastowe rzucanie palenia: stosować tabletkę do ssania zawsze, gdy pojawi się chęć zapalenia papierosa, zazwyczaj jest to 8-12 tabletek na dzień. Maksymalna dawka dobowa to 15 tabletek. Choć czas leczenia ustala się indywidualnie z reguły etap odzwyczajania się od nałogu trwa około 6 tygodni. Następnie należy stopniowo zmniejszać dawkę nikotyny. Kurację należy zakończyć, gdy dawka dobowa zostanie zmniejszona do 1-2 tabletek. W celu utrzymania całkowitej abstynencji zaleca się dodatkowo stosować zawsze, gdy pojawia się chęć zapalenia papierosa lub nagły głód nikotynowy. Stopniowe rzucanie palenia poprzez postępujące zmniejszanie liczby wypalanych papierosów. Ssać tabletkę miedzy epizodami palenia w celu zmniejszenia chęci zapalenia papierosa oraz wydłużenia przerw między kolejnymi wypalanymi papierosami. Liczba przyjmowanych tabletek uzależniona jest od potrzeb pacjenta, nie należy jednak przekraczać dobowej dawki 15 tabletek. Jeśli po 6 tygodniach liczba wypalanych papierosów nie zostanie zredukowana należy poradzić się lekarza. Próbę całkowitego rzucenia palenia należy podjąć w momencie, gdy pacjent poczuje się na to gotowy, jednak nie później niż 6 miesięcy od rozpoczęcia kuracji.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel