Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

RADIREX x 10 tabletek

  • Środek przeczyszczający, który tradycyjnie stosowany jest w przypadku zaparć. Roślinny produkt leczniczy Radirex jako substancję czynną zawiera sproszkowany korzeń rzewienia. Lek wskazany jest do stosowania powyżej 12. roku życia.
  • RADIREX x 10 tabletek
Kod produktu: 3457
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
11,09 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Radirex:

Substancje czynne: Rhei radix pulveratum (sproszkowany korzeń rzewienia) – 513,5mg oraz substancje pomocnicze: krospowidon, talk. Jedna tabletka zawiera średnio 12,6mg związków antranoidowych w przeliczeniu na reinę.

Działanie Radirex:

Produkt leczniczy Radirex jest tradycyjnie stosowany jako środek przeczyszczający przy zaparciach. Zastosowano w nim sproszkowany korzeń rzewienia jako substancję czynną. Lek do stosowania w określonych wskazaniach, jego skuteczność opiera się wyłącznie na długotrwałym stosowaniu i doświadczeniu.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Radirex wskazany do stosowania w przypadku zaparć. Lek dla osób dorosłych oraz dzieci powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie należy stosować leku podczas miesiączki. Nie należy stosować w przypadku niezdiagnozowanych objawów ostrego lub uporczywego bólu brzucha. Należy unikać długotrwałego stosowania środków przeczyszczających, w przypadku konieczności codziennego przyjmowania leku należy jak najszybciej skonsultować się ze specjalistą w celu określenia przyczyny zaparć. W przypadku nadużywania leku może dojść do utraty płynów i elektrolitów, a następnie do uzależnienia związanego z koniecznością stosowania coraz większych dawek leku potrzebnych do uzyskania efektu przeczyszczającego. Ponadto nadużycie może prowadzić do zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej (przede wszystkim obniżenia potasu) i zaburzenia funkcjonowania okrężnicy. Ze względu na obniżenie poziomu potasu może dojść do zaburzenia pracy serca, zaburzeń nerwowo-mięśniowych (szczególnie u osób przyjmujących glikozydy nasercowe, diuretyki, kortykosteroidy). Stosowanie przez dłuższy czas leków przeczyszczających z antranoidami może nasilać zaparcia. W przypadku przewlekłego stosowania może wystąpić białkomocz i krwiomocz. Należy pamiętać, że stosowanie stymulujących środków przeczyszczających w przypadku przewlekłych zaparć, nie może zastąpić konieczności zmiany diety.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować poniżej 12. roku życia. Nie stosować w okresie ciąży i laktacji. Nie stosować w przypadku niedrożności jelit, atonii jelit, ostrych i przewlekłych chorób zapalnych jelit (m.in. wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego-Crohna), zapalenia wyrostka robaczkowego, guzków krwawniczych, zapalenia kłębuszków nerkowych, kamicy szczawianowej, biegunki, odwodnienia i zaburzeń elektrolitowych, a także bólów brzucha o niejasnej etiologii.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Częstość nieznana: zaburzenia układu immunologicznego – reakcje nadwrażliwości; zaburzenia żołądka i jelit – ból brzucha, stany skurczowe jelit, płynny stolec (zwłaszcza u osób z nadwrażliwym jelitem grubym). Długotrwałe stosowanie leku może prowadzić do zaburzenia równowagi wodno-elektrolitowej, białkomoczu i krwiomoczu. W przypadku długotrwałego stosowania może dojść do pigmentacji śluzówki jelita (pseudomelanosis coli) – objaw ten mija po zakończeniu leczenia. W trakcie stosowania leku może pojawić się żółte lub czerwono-brązowe (zależnie od odczynu pH) zabarwienie moczu.

Dawkowanie tabletek Radirex:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Młodzież powyżej 12. roku życia, osoby dorosłe: jednorazowa dawka to 2 tabletki, zaleca się przyjąć je przed snem. Jeśli zachodzi taka potrzeba dobową dawkę można zwiększyć do 3 tabletek. Zwykle działanie przeczyszczające następuje po 6-8 godzinach. Najodpowiedniejszą indywidualną dawką jest najmniejsza dawka, która pozwala uzyskać miękki stolec. W przypadku, gdy po 7-14 dniach nie następuje poprawa lub objawy się nasilają, należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku konieczności stosowania leku przez okres dłuższy niż 2 tygodnie wymagany jest nadzór lekarza.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z RADIREX x 10 tabletek

2020-12-16

Świąteczne przejedzenie - jak sobie z nim radzić?

Świąteczne przejedzenie - jak sobie z nim radzić?
Nareszcie nadszedł grudzień, w powietrzu czuć już zapach kapusty z grochem i grzybami, barszczu z uszkami i słodkich, lukrowanych pierniczków. Na te wspaniałości każdy z nas czeka cały rok, nie dziwi więc, że świąteczne objadanie niemal zawsze kończy się uczuciem ciężkości. Jak uniknąć świątecznego przejedzenia, nie rezygnując z bożonarodzeniowych pyszności?
pixel