Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Biosteron 25mg x 60 tabletek

  • Jako substancję czynną lek Biosteron 0,025g zawiera dehydroepiandrosteron (DHEA), który jest steroidowym hormonem. Jego poziom spada wraz z wiekiem, niedobór DHEA przyczynia się do licznych dolegliwości i zaburzeń prawidłowej pracy organizmu.
  • Biosteron 25mg x 60 tabletek
Producent: Lek-am
Kod produktu: 5648
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
84,88 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Zalecenia dotyczące stosowania leku Biosteron

Rozpoczęcie leczenia preparatem Biosteron oraz jego długotrwałe stosowanie wymaga wykonania badań lekarskich, które wykluczą u pacjenta występowanie nowotworów hormonozależnych, łagodny rozrost gruczołu krokowego, a także inne zaburzenia lub schorzenia, które uniemożliwiają przyjmowanie tego leku. Produkt leczniczy zawierający DHEA nie powinien być stosowany w grupie wiekowej pacjentów poniżej 40. roku życia. Preparatu Biosteron nie powinny również przyjmować kobiety, które stosują hormonalną terapię zastępczą, a także osoby, które stosują kurację lekami zawierającymi androgeny.

Nasilone działania niepożądane wymagają odstawienia leku Biosteron. W przypadku takich niepożądanych objawów jak trądzik lub przetłuszczanie się skóry zaleca się odstawienie leku na 2 do 3 tygodni, a po upływie tego okresu można kontynuować leczenie zmniejszoną dawką. Przy ponownym wystąpieniu objawów należy zrezygnować z przyjmowania leku Biosteron. Preparatu nie należy przyjmować jednocześnie z niektórymi lekami hormonalnymi, przeciwdrgawkowymi oraz psycholeptycznymi.

Składniki Biosteron 0,025g:

Substancja czynna: dehydroepiandrosteron (DHEA). Jedna tabletka zawiera 25mg DHEA oraz substancje pomocnicze: krzemionka koloidalna bezwodna, celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian.

Działanie Biosteron 0,025g:

DHEA to hormon steroidowy wytwarzany w nadnerczach i uwalniany do krwi. W zależności od tkanki może on przekształcać się w aktywne hormony płciowe, czyli estrogeny i androgeny. Najwyższe stężenie dehydroepiandrosteronu w surowicy występuje w pierwszych dwudziestu latach życia, szacuje się, że u człowieka osiemdziesięcioletniego jest on na poziomie około 10-20%. Niedobór DHEA powoduje występowanie niektórych zjawisk, które utożsamiane są z procesem starzenia m.in. osłabienie pamięci i koncentracji, depresja, dolegliwości związane z okres przekwitania u kobiet i u mężczyzn, zmniejszenie siły mięśni i odporności na stres, spadek libido, otyłość, miażdżyca, zaburzenia snu. Leczenie niedoborów DHEA poprzez stosowanie produktu leczniczego Biosteron 0,025g pozwala zapobiegać takim dolegliwościom oraz poprawiać ogólny stan zdrowia u osób starszych. Preparat jest bezpieczny, a także bardzo dobrze tolerowany. Biosteron 0,025g zawiera najwyższą dostępną na rynku dawkę DHEA.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Biosteron 0,025g wskazany do stosowania w przypadku niedoboru dehydroepiandrosteronu (DHEA). Lek do stosowania zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn powyżej 45. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Należy chronić przed bezpośrednim działaniem wilgoci i światła. Lek zawiera laktozę, dlatego osoby ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów powinny przed zastosowaniem leku skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku: raka piersi, jajnika lub innych nowotworów, które zależną są od estrogenów. Nie stosować w przypadku łagodnego rozrostu oraz raka gruczołu krokowego, raka sutka u mężczyzn. Nie stosować przy ciężkiej niewydolności wątroby i nerek. Nie stosować u kobiet w okresie ciąży i laktacji. Nie stosować u dzieci i młodzieży.

Działania niepożądane Biosteron 25mg:

Podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane (ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych jest większe u kobiet). Bardzo często: wzrost potliwości, zmiany łojotokowe skóry twarzy, świąd skóry głowy, trądzik skóry twarzy lub łagodne trądzikowe zapalenie skóry oraz u kobiet umiarkowanie nasilone nadmierne owłosienie (hirsutyzm). Rzadko: ból głowy, niepokój, zmiany nastroju, powiększenie oraz tkliwość sutków u mężczyzn, zaburzenia miesiączkowania u kobiet. Bardzo rzadko: bezsenność, mania, niezagrażające życiu zaburzenia rytmu pracy serca, ustępujące po odstawieniu DHEA i zastosowaniu odpowiedniego leku (z grupy beta-adrenolityków).

Sposób użycia Biosteron 0,025g:

Stosować według zaleceń lekarza lub zgodnie z wytycznymi na ulotce. Tabletki przyjmować podczas posiłku, jedzenie zwiększa wchłanianie substancji czynnej. Lek stosować raz na dobę. Zalecana początkowa dawka dobowa dla kobiet wynosi 5mg, dla mężczyzn wynosi 10mg. Dawkę początkową należy stopniowo zwiększać, zwykle o 5-10mg co dwa tygodnie. Maksymalna dobowa dawka u kobiet wynosi 25mg, u mężczyzn wynosi 50mg. Lek jest przeznaczony do długotrwałego przyjmowania.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel