IBUM Supermax 0,6g x 10 kapsułek

  • Lek o bardzo wysokiej dawce ibuprofenu. Jedna kapsułka zawiera 600mg substancji czynnej. Produkt leczniczy Ibum Supermax 0,6g zaleca się przyjmować przy umiarkowanych i ostrych bólach. Lek do krótkotrwałego stosowania.
  • IBUM Supermax 0,6g x 10 kapsułek
Producent: Hasco-Lek
Kod produktu: 35029
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
14,36 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Ibum Supermax 0,6g:

Substancja czynna: ibuprofen. Jedna kapsułka zawiera 600mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: makrogol 400, potasu wodorotlenek 50%, otoczka kapsułki: żelatyna, sorbitol ciekły częściowo odwodniony, żółcień chinolinowa (E 104), błękit patentowy (E 131).

Działanie Ibum Supermax 0,6g:

Niesteroidowy lek przeciwzapalny – ibuprofen – odpowiada za skuteczne działanie leku Ibum Supermax 0,6g. Produkt charakteryzuje się wyjątkowo wysoką dawką substancji czynnej – wynoszącą 600mg ibuprofenu w każdej kapsułce. Lek działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo oraz przeciwzapalnie. Lek dla osób dorosłych.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Ibum Supermax 0,6g wskazany do stosowania w krótkotrwałym leczeniu w przypadku ostrego lub umiarkowanego bólu różnego pochodzenia – bóle głowy, migrena, bóle zębów, bóle kostne i mięśniowe (także bóle pleców), bóle pooperacyjne, bóle pourazowe (także bóle związane z zabiegami stomatologicznymi), bóle menstruacyjne, nerwobóle.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek zawiera sorbitol (150mg w jednej kapsułce), czyli źródło fruktozy – osoby ze stwierdzoną dziedziczną nietolerancją fruktozy powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Nie stosować w przypadku choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy (czynnej lub nawracającej w wywiadzie), perforacji lub krwawienia (także występujących po zastosowaniu NLPZ), ciężkiej niewydolności wątroby, ciężkiej niewydolności nerek lub ciężkiej niewydolności serca, choroby naczyń wieńcowych. Nie stosować w przypadku, gdy w przeszłości podczas leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi występowały jakiekolwiek objawy alergii (np. zapalenie błony śluzowej nosa, pokrzywka, skurcz oskrzeli lub astma). Nie stosować w III trymestrze ciąży (stosowanie w I i II trymestrze oraz w okresie laktacji wyłącznie ze wskazania lekarza). Nie stosować w przypadku skazy krwotocznej. Nie stosować w przypadku krwawienia mózgowo-naczyniowego lub innego czynnego krwawienia. Nie stosować w stanach znacznego odwodnienia. Nie stosować poniżej 18. roku życia. Nie zaleca się stosować równocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi.

Działania niepożądane:
Produkt leczniczy Ibum Supermax 0,6g może u niektórych osób wywołać działania niepożądane. Lek należy bezzwłocznie odstawić i skontaktować się z lekarzem w przypadku, gdy pojawią się: objawy owrzodzenia, uszkodzenia śluzówki lub krwawienia z przewodu pokarmowego, ostry ból nadbrzusza, nieostre widzenie, inne objawy dotyczące oczu, wysypka skórna, inne reakcje nadwrażliwości, zwiększenie masy ciała, obrzęki. Działania niepożądane występujące: często – zgaga, ból brzucha, nudności, wymioty, wzdęcia z oddawaniem gazów, biegunka, niestrawność, zaparcia, niewielkie krwawienia z przewodu pokarmowego; niezbyt często – reakcje nadwrażliwości (wysypka skórna, świąd, napady duszności), bóle głowy, senność, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, rozdrażnienie, zmęczenie, zaburzenia widzenia, owrzodzenie przewodu pokarmowego, owrzodzenie śluzówki jamy ustnej, zaostrzenie wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, choroba Crohna, zapalenie śluzówki żołądka, smoliste stolce, krwawe wymioty; rzadko – szumy uszne, uszkodzenia tkanki nerek, zwiększenie stężenia kwasu moczowego we krwi; bardzo rzadko – ciężkie, uogólnione reakcje nadwrażliwości (obrzęk twarzy, języka, wewnętrzny krtani z upośledzeniem drożności dróg oddechowych, niewydolność oddechowa, przyspieszenie czynności serca, spadek ciśnienia krwi), reakcje pęcherzykowe (rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona), toksyczne martwicze oddzielenie się naskórka, złuszczające zapalenie skóry), zaburzenia układu krwiotwórczego (niedokrwistość, leukopenia, małopłytkowość, pancytopenia, agranulocytoza), tworzenie się obrzęków, zaburzenia czynności wątroby, uszkodzenia wątroby, niewydolność wątroby, ostre zapalenie wątroby, kołatanie serca, niewydolność serca, zawał mięśnia sercowego, nadciśnienie tętnicze, zapalenie przełyku, zapalenie trzustki, tworzenie się przeponopodobnych zwężeń jelita, reakcje psychotyczne, depresja, akażenia związane ze stanami będącymi przyczyną stosowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych, objawy jałowego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych ze sztywnością karku, bólem głowy, nudnościami, wymiotami, gorączką, zaburzeniami świadomości; częstość nieznana – ciężkie reakcje skórne – zespół DRESS, czyli wysypka skórna, gorączka, obrzęk węzłów chłonnych, zwiększenie liczby eozynofilów.

Dawkowanie kapsułek Ibum Supermax 0,6g:

Stosować zgodnie z zaleceniami na ulotce lub wskazaniami lekarza. Stosować doustnie. Połykać w całości, popijać szklanką wody. Stosowanie w trakcie jedzenia może spowodować zmniejszenie wchłaniania ibuprofenu. Dorośli: zalecana dawka jednorazowa to jedna kapsułka (600mg), w razie konieczności dawkę można powtórzyć po upływie 6-8 godzin. Maksymalna dawka dobowa (bez konsultacji z lekarzem) – 2 kapsułki (1200mg). Lek zaleca się stosować w sytuacji, gdy lek o dawce 400mg nie jest wystarczający. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni. Osoby w podeszłym wieku, osoby z niewydolnością nerek lub wątroby – stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z IBUM Supermax 0,6g x 10 kapsułek

2019-01-25

Ibum Supermax - ibuprofen w superdawce!

Ibum Supermax - ibuprofen w superdawce!
Całkiem niedawno na aptecznych półkach pojawił się wyjątkowy produkt leczniczy – Ibum Supermax. Dlaczego wyjątkowy? Dlatego, że jest to pierwszy lek OTC, który zawiera 600mg ibuprofenu, czyli najwyższą dawkę ibuprofenu dostępną bez recepty! Warto przypomnieć, że do tej pory maksymalna dawka tej substancji czynnej dostępna bez recepty wynosiła „tylko” 400mg.
pixel