Ibum Supermax - ibuprofen w superdawce!

2019-01-25
Ibum Supermax - ibuprofen w superdawce!Całkiem niedawno na aptecznych półkach pojawił się wyjątkowy produkt leczniczy – Ibum Supermax. Dlaczego wyjątkowy? Dlatego, że jest to pierwszy lek OTC, który zawiera 600mg ibuprofenu, czyli najwyższą dawkę ibuprofenu dostępną bez recepty! Warto przypomnieć, że do tej pory maksymalna dawka tej substancji czynnej dostępna bez recepty wynosiła „tylko” 400mg.

Ibuprofen

Jest to lek należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, charakteryzujący się silnym działaniem przeciwbólowym, a także przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Mechanizm działania ibuprofenu polega na hamowaniu syntezy prostaglandyn, co w efekcie prowadzi do uśmierzenia bólu, zmniejszenia obrzęków i gorączki oraz ograniczenia stanu zapalnego.

Ibum Supermax: wskazania

Największą zaletą leku Ibum Supermax jest „końska” dawka ibuprofenu, jednak należy podkreślić, że nie bez znaczenia jest jego postać. Są to miękkie kapsułki z płynnym środkiem – właśnie taka postać zapewnia błyskawiczne wchłanianie substancji czynnej! Wskazaniem do stosowania leku o tak wysokiej dawce ibuprofenu jest ostry ból o dużym nasileniu. Po kapsułkę można sięgać zarówno w przypadku ostrych bólów stawowych i mięśniowych, bólów pourazowych i pozabiegowych, jak i w przypadku bólu głowy i migreny, a także przy bardzo bolesnych bólach menstruacyjnych. Należy jednak pamiętać, że 600mg substancji czynnej to nie jest dawka, którą można aplikować przy lekkim dyskomforcie! Ibum Supermax to lek do krótkotrwałego stosowania (maksymalnie 3 dni bez uprzedniej konsultacji z lekarzem!), który zaleca się przyjmować w sytuacji, gdy preparaty o zawartości 400mg ibuprofenu nie przynoszą oczekiwanego skutku!

Dawkowanie i przeciwwskazania Ibum Supermax


Przy tak wysokiej dawce substancji czynnej maksymalna dobowa dawka to dwie kapsułki, czyli 1200mg ibuprofenu! Co do przeciwwskazań, to pokrywają się one z wytycznymi obowiązującymi przy lekach z niższą zawartością ibuprofenu. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, że Ibum Supermax to lek wyłącznie dla osób dorosłych i nie można go podawać dzieciom i młodzieży poniżej 18. roku życia!

Pojawienie się leku bez recepty, który zawiera 600mg ibuprofenu to na pewno dobra wiadomość dla osób, u których dostępne powszechnie preparaty o zawartości ibuprofenu wynoszącej 400mg nie dają oczekiwanych efektów. Jednakże trzeba pamiętać, że Ibum Supermax należy stosować wyłącznie w przypadku ostrych stanów bólowych i nie powinien on być nadużywany!

Autor: Ewa Krulicka, i-Apteka.pl

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2019
Rekomendowane produkty
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel