Fervex Extra Tabs x 16 tabletek

  • Fervex Extra Tabs to produkt leczniczy z paracetamolem oraz maleinianem chlorfenaminy. Wskazaniami do przyjmowania leku są objawy przeziębienia, stanów grypopodobnych oraz zapalenia śluzówki nosa i gardła. Do stosowania od 15. roku życia.
  • Fervex Extra Tabs x 16 tabletek
Producent: Upsa
Kod produktu: 36377
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
16,57 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Fervex Extra Tabs:

Substancje czynne leku: paracetamol i chlorfenaminy maleinian. Każda tabletka powlekana zawiera 500mg paracetamolu i 4mg chlorfenaminy maleinianu oraz substancje pomocnicze: kroskarmeloza sodowa, hypromeloza, celuloza mikrokrystaliczna, powidon K 90, glicerolu dibehenian, magnezu stearynian, substancja powlekająca (hypromeloza (E 464), glikol propylenowy (E 1520), tytanu dwutlenek (E 171), azorubina, lak glinowy (E 122), indygotyna, lak glinowy (E 132), substancja polerująca (woda oczyszczona, wosk pszczeli (E 901), wosk carnauba (E 903), polisorbat 20 (E 432), kwas sorbinowy (E 200)).

Działanie Fervex Extra Tabs:

Jedna tabletka Fervex Extra Tabs zawiera 500mg paracetamolu oraz 4mg maleinianu chlorfenaminy. Paracetamol to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Chlorfenamina jest substancją przeciwhistaminową, która przyczynia się do hamowania nadmiernego wytwarzania wydzieliny z nosa. Produkt leczniczy Fervex Extra Tabs zalecany w objawowym leczeniu przeziębienia, zapalenia śluzówki nosa i gardła, a także stanów grypopodobnych.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Fervex Extra Tabs wskazany do stosowania w leczeniu objawów przeziębienia, zapalenia śluzówki nosa i gardła, a także stanów grypopodobnych (m.in. wodnista wydzielina z nosa i łzawienie oczu, kichanie, bóle głowy i/lub gorączka). Lek dla osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 15. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować poniżej 15. roku życia. Nie stosować w przypadku ciężkiej choroby wątroby. Nie stosować w przypadku ryzyka wystąpienia jaskry. Nie stosować w przypadku trudności z oddawaniem moczu wywołanych przez różne czynniki, w tym prostatę.

Działania niepożądane Fervex Extra Tabs:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Działania niepożądane związane ze stosowaniem paracetamolu: zaburzenia układu immunologicznego: (rzadko) – reakcje nadwrażliwości, np. wstrząs anafilaktyczny, obrzęk Quinckego, rumień, pokrzywka, wysypka skórna – w przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych objawów należy bezzwłocznie przerwać stosowanie leku; zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: (bardzo rzadko) – ciężkie reakcje skórne; zaburzenia krwi i układu chłonnego: (bardzo rzadko) – trombocytopenia, leukopenia i neutropenia; wzrost lub spadek wartości INR; zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: (częstość nieznana) – zwiększona aktywność enzymów wątrobowych; zaburzenia żołądka i jelit: (częstość nieznana) – biegunka, bóle brzucha. Działania niepożądane związane ze stosowaniem chlorfenaminy maleinianu: działanie neurowegetatywne – uspokojenie lub senność, bardziej nasilone w początkowym okresie leczenia, objawy antycholinergiczne (suchość błon śluzowych, zaparcia, zaburzenia akomodacji, rozszerzenie źrenic, kołatanie serca, ryzyko zatrzymania moczu), niedociśnienie ortostatyczne, zaburzenia równowagi, zawroty głowy, zaburzenia pamięci lub koncentracji uwagi, częściej u osób w podeszłym wieku, zaburzenia koordynacji ruchowej, drżenia, splątanie, omamy, rzadziej objawy o typie pobudzenia: niepokój ruchowy, nerwowość i bezsenność; reakcje nadwrażliwości – rumień, świąd, wyprysk, plamica, pokrzywka, obrzęk, rzadziej obrzęk Quinckego, wstrząs anafilaktyczny; objawy ze strony układu krwiotwórczego – leukopenia, neutropenia, małopłytkowość, niedokrwistość hemolityczna.

Dawkowania tabletek Fervex Extra Tabs:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Osoby dorosłe, młodzież powyżej 15. roku życia (masa ciała powyżej 50kg): dawka jednorazowa to jedna tabletka. Dawkę powtarzać co 4 godziny. Maksymalna dawka dobowa to 4 tabletki, nie należy przekraczać zalecanej dobowej dawki.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel