Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Neospasmina Noc syrop 119ml

  • Syrop Neospasmina Noc to produkt leczniczy do stosowania w leczeniu objawowym łagodnych stanów napięcia oraz trudności w zasypianiu. Substancją czynną leku jest wyciąg z owoców głogu, korzenia kozłka, szyszek chmielu, ziela męczennicy.
  • Neospasmina Noc syrop 119ml
Producent: Herbapol Lublin
Kod produktu: 36169
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
13,67 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Neospasmina Noc syrop:

Substancje czynne: wyciąg płynny złożony z owoców głogu, korzenia kozłka, szyszek chmielu, ziela męczennicy. 100g syropu zawiera: 17g wyciągu płynnego złożonego (1:1) z Crataegus monogyna Jacq.(Lindm.); Crataegus laevigata (Poir.) D.C. fructus (owoc głogu)/Valeriana officinalis L., radix (korzeń kozłka)/Humulus lupulus L., flos (szyszka chmielu)/Passiflora incarnataL., herba (ziele męczennicy) (36/36/18/10), ekstrahent: etanol 50% (V/V) oraz pozostałe składniki: sacharoza, sodu benzoesan (E211), esencja pomarańczowa, woda oczyszczona. Lek zawiera do 10% (V/V) etanolu.

Działanie Neospasmina Noc syrop:

Lek w postaci syropu Neospasmina Noc to tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania. Produkt leczniczy Neospasmina Noc wskazany jest w leczeniu objawów zaburzeń nerwowych, a także problemów z zasypianiem. Ziołowy wyciąg zawarty w leku działa uspokajająco oraz ułatwia zasypianie.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Neospasmina Noc syrop wskazany do objawowego leczenia zaburzeń nerwowych (np. łagodne stany napięcia i uczucia niepokoju) oraz trudności z zasypianiem.

Informacje dodatkowe Neospasmina Noc syrop:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Stosowanie korzenia kozłka w dawkach wyższych niż 20g (216,3ml syropu) może spowodować wystąpienie łagodnych objawów takich jak: zmęczenie, zawroty głowy, skurcze brzucha, ucisk w klatce piersiowej, drżenie rąk, rozszerzenie źrenic. Objawy te zwykle ustępują po 24 godzinach. Lek zawiera alkohol (do 10% (V/V) etanolu – jednorazowa dawka zawiera do 1185mg alkoholu), jest szkodliwy dla osób z chorobą alkoholową. Należy zachować ostrożność podczas stosowania leku u dzieci oraz osób z grupy wysokiego ryzyka (chorzy na padaczkę i choroby wątroby). Możliwość stosowania leku u dzieci powyżej 6. roku życia oraz u młodzieży należy omówić z lekarzem. Nie jest zalecane jednoczesne stosowanie z syntetycznymi lekami uspokajającymi. Ze względu na zawartość alkoholu lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów oraz zdolność obsługi maszyn. Lek zawiera sacharozę (13g w 20ml syropu) – należy to wziąć pod uwagę w przypadku osób ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u osób z uszkodzeniami mózgu oraz chorobami psychicznymi. Nie jest zalecane stosowanie u dzieci poniżej 6. roku życia. Nie stosować u kobiet w okresie ciąży oraz u matek karmiących.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku mogą u niektórych osób wystąpić działania niepożądane. Ze względu na zawartość korzenia kozłka mogą wystąpić następujące objawy: dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (np. nudności, skurcze brzucha) – częstość nieznana.

Dawkowanie syropu Neospasmina Noc:

Należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazań na ulotce. Stosować doustnie. Dorośli (pomocniczo w leczeniu zaburzeń nerwowych np. łagodne stany napięcia i uczucia niepokoju): stosować jednorazową dawkę – 15ml, dawkę powtarzać 2-3 razy na dobę; (pomocniczo w leczeniu trudności z zasypianiem): stosować dawkę jednorazową – 20ml 30 minut przed pójściem spać. Maksymalna dawka dobowa 60ml (cztery dawki jednorazowe). W przypadku utrzymywania się objawów dłużej niż 14 dni zaleca się skonsultować z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Neospasmina Noc syrop 119ml

2022-03-15

Ziołowe leki uspokajające i nasenne dostępne bez recepty

Ziołowe leki uspokajające i nasenne dostępne bez recepty
Obecne czasy nie sprzyjają zachowaniu stanu odprężenia i spokoju, codzienna dawka stresu i nerwów obniża samopoczucie i utrudnia zasypianie. Na dłuższą metę ciągłe napięcie i brak regenerującego snu pogarsza jakość życia i może powodować poważniejsze komplikacje zdrowotne. Wiele osób szuka rozwiązania swoich problemów w aptece! Czy dostępne bez recepty ziołowe leki uspokajające i nasenne faktycznie działają?
pixel