AntyGrypin Noc x 10 tabletek musujących

  • Produkt leczniczy AntyGrypin Noc wskazany do objawowego leczenia grypy i przeziębienia. Lek w postaci tabletek musujących, zawiera kompozycję trzech substancji czynnych, wśród których są: paracetamol, maleinian chlorofenaminy oraz kwas askorbowy.
  • AntyGrypin Noc x 10 tabletek musujących
Kod produktu: 36224
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
18,03 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład AntyGrypin Noc:

Substancje czynne: paracetamol (Paracetamolum), kwas askorbinowy (Acidum ascorbicum), maleinian chlorofenaminy (Chlorphenamini maleas). Jedna tabletka musująca zawiera: 500mg paracetamolu, 200mg kwasu askorbowego i 4mg chlorofenaminy maleinianu oraz substancje pomocnicze: kwas cytrynowy, sodu wodorowęglan, izomalt, makrogol 6000, sacharyna sodowa (E954), aromat cytrynowy Tetrarome Lemon P0551 987323 (maltodekstryna kukurydziana, składniki aromatyzujące (limonen, beta-pinen, cytral, gamma-terpinen, linalol) alfa tokoferol E307), magnezu stearynian.

Działanie AntyGrypin Noc:

Zawarty w produkcie leczniczym AntyGrypin Noc paracetamol to substancja czynna o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. Lek zawiera również maleinian chlorofenaminy, który hamuje odruch kichania i łzawienia oczu, a także zmniejsza ilość wyciekającej wydzieliny z nosa. Kwas askorbowy pomaga uzupełnić niedobory witaminy C w organizmie. Lek złożony AntyGrypin Noc w postaci tabletek musujących wskazany jest do stosowania przy objawach grypy, przeziębienia oraz stanów grypopodobnych. Do stosowania powyżej 15. roku życia.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy AntyGrypin Noc wskazany do doraźnego stosowania w leczeniu objawów grypy, przeziębienia, stanów grypopodobnych (takich objawów jak: ból głowy, gorączka, nieżyt nosa i gardła, ból gardła. Lek dla dorosłych i młodzieży powyżej 15. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek zawiera sód (245,5mg w jednej tabletce musującej). Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia.

Przeciwwskazania do stosowania AntyGrypin Noc:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować przy niewydolności wątroby lub nerek, stosowaniu leków, które wpływają na czynność wątroby, nadużywaniu alkoholu, jaskrze z wąskim kątem przesączania. Nie stosować, jeśli występuje ryzyko zatrzymania moczu (wynikające z zaburzeń odcinka cewki moczowej przebiegającego przez gruczoł krokowy). Nie stosować równocześnie z inhibitorami monoaminooksydazy (IMAO), a także w okresie dwóch tygodni po zakończeniu ich przyjmowania. Nie zaleca się stosować leku u kobiet w ciąży i u matek karmiących piersią. Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 15. roku życia.

Działania niepożądane AntyGrypin Noc:

U niektórych osób w trakcie leczenia mogą wystąpić skutki uboczne. Działania niepożądane związane ze stosowaniem paracetamolu: (rzadko) – zaburzenia krwi i układu chłonnego: niedokrwistość niehemolityczna, zahamowanie czynności szpiku kostnego, małopłytkowość; zaburzenia naczyniowe: obrzęki; zaburzenia przewodu pokarmowego: ostre i przewlekłe zapalenie trzustki, krwotok, bóle brzucha, biegunka, nudności, wymioty, niewydolność wątroby, martwica wątroby, żółtaczka; zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: świąd, wysypka, pocenie się, plamica, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka; zaburzenia nerek i dróg moczowych: nefropatie i tubulopatie. Ponadto obserwowano pojedyncze przypadki rumienia wielopostaciowego, obrzęku krtani, wstrząsu anafilaktycznego i zawrotów głowy. Działania nefrotoksyczne występują rzadko, głównie w wyniku przewlekłego stosowania leku. Notowano bardzo rzadkie przypadki ciężkich reakcji skórnych: toksycznej nekrolizy naskórka (zespołu Lyella), pęcherzowego rumienia wielopostaciowego (zespołu Stevensa-Johnsona), ostrej uogólnionej osutki krostkowej. Działania niepożądane związane ze stosowaniem chlorofenaminy: (często) – zaburzenia układu nerwowego: depresja ośrodkowego układu nerwowego w postaci senności, nudności i osłabienia mięśniowego, które u części pacjentów ustępują po 2-3dniach leczenia; dyskinezy w obrębie twarzy, zaburzenia koordynacji (sztywność), drżenia, parestezje; zaburzenia oka: nieostre lub podwójne widzenie; zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: suchość błony śluzowej nosa i gardła, wysychanie błon śluzowych; zaburzenia żołądka i jelit: suchość w jamie ustnej, utrata apetytu, zmiany odczuwania smaków i zapachów, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, biegunka, zaparcia, ból w nadbrzuszu), które mogą ulec zmniejszeniu przy stosowaniu leku łącznie z pokarmem; zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: nasilone pocenie się; zaburzenia nerek i dróg moczowych: zatrzymanie moczu i/lub trudności z oddawaniem moczu; (rzadko) – zaburzenia krwi i układu chłonnego: zaburzenia morfologii krwi (agranulocytoza, leukopenia, niedokrwistość aplastyczna lub trombocytopenia) z objawami takimi, jak nietypowe krwawienie, ból gardła lub zmęczenie; zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości, reakcje anafilaktyczne (kaszel, trudności z połykaniem, szybkie bicie serca, świąd, opuchnięcie powiek lub okolic oczu, twarzy, języka, duszność, zmęczenie itp.), nadwrażliwość na światło, nadwrażliwość krzyżowa na podobne leki; zaburzenia układu nerwowego: niekiedy pobudzenie paradoksalne – szczególnie przy stosowaniu dużych dawek u dzieci lub osób w podeszłym wieku, charakteryzujące się niepokojem, bezsennością, nerwowością, majaczeniem, kołataniem serca a także drgawkami; zaburzenia ucha i błędnika: szumy uszne, ostre zapalenie błędnika; zaburzenia serca: na ogół przy przedawkowaniu: zaburzenia rytmu serca, kołatanie, tachykardia; zaburzenia naczyniowe: hipotensja, nadciśnienie, obrzęki; zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: ucisk w klatce piersiowej, sapanie; zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: cholestaza, zapalenie wątroby lub inne zaburzenia czynności wątroby (łącznie z bólami w nadbrzuszu lub bólami brzucha, ciemnym zabarwieniem moczu itp.); zaburzenia układu rozrodczego i piersi: impotencja, krwawienia międzymiesiączkowe.

Dawkowanie tabletek musujących AntyGrypin Noc:

Stosować według zaleceń lekarza lub według wskazówek na ulotce. Tabletkę należy rozpuścić w szklance ciepłej lub zimnej wody. Stosować jedną tabletkę musującą 30 minut przed pójściem spać. Nie należy przekraczać dobowej dawki wynos

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z AntyGrypin Noc x 10 tabletek musujących

2019-12-01

Leki na przeziębienie

Leki na przeziębienie
Dopadł Cię katar, kaszel i uciążliwe kichanie a nie wiesz jakie leki na przeziębienie wybrać? Nie pozwól, aby stan zapalny się rozwinął – szybka reakcja zahamuje rozwój wirusa, który może przerodzić się w poważniejszą chorobę. Najczęściej wykorzystywane leki na przeziębienie bazują na paracetamolu oraz kwasie acetylosalicylowym. Apteczka domowa w okresie jesiennym powinna być wyposażona dodatkowo w syropy przeciwkaszlowe i przeciwbólowe oraz preparaty służące do udrożnienia nosa. Ze względu na okres wzmożonych przeziębień i infekcji pacjenci bardzo często sięgają po kwas l-askorbinowy, czyli witaminę C. Zapoznajmy się z lekami na przeziębienie i nie pozwólmy, aby stan zapalny czerpał z nas żniwo!
pixel